Baikali safari ja ringreis Burjaatiasse 2019!

Baikali safari ja ringreis Burjaatiasse 2019!

Reisi kuupäevad on 16.-30. 09. 2019.
Alustame sõitu Tallinnast ning sõidame Moskva kaudu Irkutskisse, kuhu saabume . Seal veedame esimese päeva linnaga tutvudes ja siis safarile, mis algab 18.09. ja kestab 8 päeva.Safari hõlmab kogu Baikalit, lõunast põhja ja sõidab läbi parimatest sukeldumiskohtadest. Külastame ka Olhoni saart, Uškani saarestikku, väävlisisaldusega kuumavee allikaid, kohalikku sauna jm. Väljasõidu alguses on kohustuslik austusavaldus Baikali vete jumalale Burhanile.
Safaril on unikaalne võimalus vaadata ka kaugeimaid ja raskesti ligipääsetavaid kohti Baikalil. Samuti on sel reisil peaaegu igal õhtul võimalik käia maal, nautida puutumata loodust, teha väike matk, vaadata metsloomi, ka kohalikke magevee hülgeid – nerpasid ja võimalusel ka karusid.
Sukeldumistel saab nautida seinasukeldumist, kaljusid, veealust amfiteatrit, lõhesid, suuri kivisõrmi, ilusaid pehmeid Baikali käsnu – roheline pehme korall kollasel liival. Samuti on vee all Koltšaki kullarong, kulda pole siiani leitud, kuid vagunid on täiesti olemas. Kaladest saab kohata haariust, haugi, Baikali siiga, krevettide sugulasi gammaruseid, neid on lausa 6 liiki. Eri liigid on erinevad ka pikkuselt, osad kuni 10cm, eri värvi pantserid jne.
Programm on mõeldud neile, kes tahavad maksimaalselt palju sukelduda ja loodust nautida. Lõpetanud safari 25.09.suundume edasi Burjaatiasse.Ekskursioon Burjaatiasse.
1.päev – 26.09. lahkume laevast ja sõidame Ulan Udesse, linnaga tutvumine.
2.päev – 27.09. ekskursioon ca 12h, Peamine Budistlik klooster Venemaal, DATSAN, Vanausuliste küla rahvustantsudega, muuseumi, vanim säilinud kirik, vana vene stiilis lõunasöök, Buda klooster linnas.
3.päev – 28.09. ekskursioon Baikali Looduskaitsealale, 300km Ulan Udest, mägimatk 7km, lõunasöök metsas lõkkel, sõit mägedesse – Sajaanid, Aršan, õhtusöök burjaadi kohvikus. Ööbimine väga ilusas kohas mägedes.
4.päev – 29.09. sõit 50km teleskoopide orgu, Tunkinskaja, matk koskede juurde, öösel 30.09. jõuame Irkutskisse.
Järgmisel päeval 30.09. alustame tagasilend koju.