Filipiinid Negros ja Põhja Mindanao oktoober 2021!

Filipiinid Negros ja Põhja Mindanao oktoober 2021!

Huvi on suur ja reisiseltskonnal võimalik lennata erineval ajal seetõttu teeme programmis väikese muudatuse. Võimalik valida 2 nädala ja kolme nädala vahel.

Filippiinid meelitavad väga erinevate kuid ligipääsetavate sukeldumistega. Siin võib näha erinevaid mere elanikke, erinevatest erivärvilistest teolistest kuni vaalhaideni. Siin on siis spetsiaalne programm neile, kes armastavad Filipiinide sukeldumisi.

1.päev  – väljalend Tallinnast
2.päev  – Saabumine Manilasse, ööbime Manilas, järgmisel hommikul  kohalik lend Dumaguettesse, 1h 20 min. Pagasi kaal on kõigil kohalikel lendudel 20kg. Lennujaamast transfeer Mahi Mahi hotelli, ca 40min.
3-8.päev  elamine Mahi Mahi hotellis, vastavalt valitud toale – 5 ööd koos hommikusöökidega. www.mahimahidiveresort.com
Hotell asub esimesel liinil, otse mere ääres ja sellel on oma rand musta vulkaanilise liiva ja majesteetlike kookospalmidega.

3.päev – maismaa ekskursioon vastavalt valitud kohale, kas kuumaveeallikad, raua jõgi, järve ekskursioon.
4–7. päev – 4 päeva sukeldumisi, 8 sukeldumist. Kes soovib lisasukeldumisi, näit. Cebu saarele vaalhaisid vaatama ja öösukeldumisi, saab neid juurde osta.
Teine grupp alustab lendamist Filipiinide poole.
Õhtul jõuame Manilasse, ööbimine Manilas ja 17.10 hommikul lendame  Põhja Mindanaole. Liitume Negroselt lennandud grupiga  ja  edasi programm Põhja Mindanaol nii nagu allpool kirjas. 

8.päev – Väljakirjutamine hotellist, transfeer lennujaama ja lend Põhja Mindanaole, Kagajan de Oro lennujaama, 30 min. Transfeer hotelli Mantagale Albuag Dive Resort, sõit ca 2h 40 min.
8-14.päev – Elamine Mantagale hotellis, vastavalt valitud toale, koos hommikusöökidega.
Hotell asub Cagayan de Oro lennujaamast 100 km kaugusel džungliga kaetud künkal, mererannas, 5,5 hektari suurusel alal. Külaliste käsutuses on 22 tuba, sealhulgas: 8 kaheosalist pungalt 16 kahekohalise toaga, ookeani sviit ja aia sviit – 2 queen suuruses vooditega (4 inimest), presidendisviit – 2 magamistoaga kuhu mahub 4 inimest. Tubades on ventilaator, kliimaseade, WC, dušš (kuum vesi), kaabeltelevisioon, privaatne veranda vaatega merele.
9-12.päev – sukeldumised 4 päeva, 8 sukeldumist.
13.päev – vaba päev, ekskursioon saarele Kamigin, soovijatele sukeldumine.
14.päev– esimes grupi väljakirjutamine hotellist, transfeer lennujaama, lend Manilasse, väljalend Tallinnasse või Helsingisse.

15. päev  – teisena saabunud grupi väljakirjutamine hotellist, transfeer lennujaama, lend  Dumaguettesse.

15-23.päev elamine Mahi Mahi hotellis, vastavalt valitud toale – 8 ööd koos hommikusöökidega. www.mahimahidiveresort.com
Hotell asub esimesel liinil, otse mere ääres ja sellel on oma rand musta vulkaanilise liiva ja majesteetlike kookospalmidega.

Vabalt valitud päev – maismaa ekskursioon vastavalt valitud kohale, kas kuumaveeallikad, raua jõgi, järve ekskursioon.
4 päeva sukeldumisi, 8 sukeldumist.
Kes soovib lisasukeldumisi, näit. Cebu saarele vaalhaisid vaatama ja öösukeldumisi, saab neid juurde osta. Vaalhaide juudre soovitame ekskursioonile tulla ka mittesukeldujatest kaaslastel, seal saab snorgeldada või siis paadist neid kauneid loomi vaadata.

Vastavalt ostetud lennule alustame koduteed kas 30 või 31. oktoobril, lennuga Negroselt Manilasse ja siis sealt edasi Tallinna suunal. Kui lennugraafikud ei luba otse edasi lennata siis Manilas ka ööbime.

TÄHTIS: Pass peab olema kehtiv 6 kuud pärast tagasilendu Filippiinidelt.

Rõivastus on T- särgid, sandaalid, lühikesed püksid, nokamüts, tuulepluus, päikesekreem 50. Temperatuur õhus on 30-32 kraadi, vees 28-29 kraadi. Sukeldumiskostüüm 3-5mm, igal sukeldujal peab olema sukeldumiskindlustus, poi ja kompuuter. Vajadusel saab neid meilt ka laenutada.

Neile, kes tahavad kõike ja kohe: sukeldumised ja elamine Lux tubades, mugavus ja looduslähedus, seiklused maal ja merel, mikro ja makro vee elanikud. Kahe nädala jooksul võib külastada Negrose, Sebu, APO, Mindanao, Kaminigini saari, järvi, koski, kustunud vulkaane, kuumavee allikaid, tutvuda kohaliku kultuuri ja köögiga!

MINDANAO SAAR – suuruselt teine saar Filippiinide saarestikus, maailmas suuruselt 20.-nes, Iirimaa on 21.ne. Tõlkes tähendab meie hotelli nimi Alibuag allikat, sellest saab hästi sukeldudes aru, kui vee all löövad merepõhjast välja magevee allikad nagu katkiläinud torustik. Ümberringi erinevates punastes toonides üliilusad pehmed korallid. Medina linnakese lähedal asuva kai all on taevalik nurk veealusele fotograafile, lisaks pehmetele korallidele merihobused, erinevad teolised, krevetid, anemoon krabid, konn kalad – kõik kai postide päikese ja varjudemängu sees. Lisaks on kõigi ümbritsevat saarte juures merikilpkonnad, jack fish, erinevad raid.
NEGROS – Negros Island on osa Visayas grupist ja asub Cebu saarest läänes. Saarel on kaks provintsi. Negros Orientali provints koos pealinna Dumaguetega on kuulus sukeldumise poolest. Dumaguete on tähelepanuväärne selle poolest, et tegemist on ülikoolilinnakuga (siin asub Silimani ülikool, mis on kogu riigi edetabelis 5) ja seda nimetatakse “haritud inimeste linnaks”. Negros on vulkaanilise päritoluga ja esimene asi, mis teie tähelepanu köidab, on musta vulkaanilise liivaga maastik. Dumaguetest lõunas, umbes 16 km kaugusel, on Dauini ja Zamboangita linna peamised sukeldumiskohad. Neid peetakse makro sukeldumise mekaks ja veealuste fotograafide lemmikkohaks. Ranniku ääres on umbes 15 sukeldumiskohta, mis on tuntud oma uskumatu mitmekesise eksootilise mereelu poolest, sealhulgas haruldased kala-, karpide- ja peajalgsete liigid. Siin näete hämmastavalt palju makrokrabisid, nudibranše, merehobuseid … Negrose ranniku sukeldumiskohad on veealuse fotograafi paradiis, neile kes on huvitatud makrofotograafiast ja ka lihtsalt sukeldujale. Lisaks haruldastele liikidele võib siin leida barakuudat, kilpkonni, seepiat ja muud.
APO – Negrose saarest 7 km kagusuunas vaid 1,5 km põhjast lõunasse ja 1 km läänest itta asuv väike vulkaanilise päritoluga saar, kus elab veidi üle 1000 inimese, kuulub stabiilselt maailma kümne parima sukeldumiskoha hulka. Apo saar on merereservaat, siin asub Silimani ülikooli labor, mis tegeleb merikilpkonnade populatsiooni kontrolliga. Saar on sukeldujate ja snorgeldajate jaoks äärmiselt huvitav. Negrosest vaid 7 km kaugusel on maastik üllatavalt muutuv: must liiv annab teed lumivalgele, küllastunud ultramariinist tuleva vee värv muutub türkiisiks. Saare ümbruse veed on sõna otseses mõttes täis merikilpkondi, kes on siia kogunenud enneolematul arvul. Kilpkonnad on suured ja väga pisikesed, noored ja vanad, ujuvad, magavad, närivad ja on kõik inimeste suhtes absoluutselt ükskõiksed. Kilpkonnade seltsi võib nautida isegi algajat snorgeldaja. Saare madalates sügavustes asuvates vetes on tohutult jack fishi , makrelli ja barrakuuda parvesid, enneolematult palju eksootilisi põliseid pehmeid koralle. Ebatavaline sukeldumiskoht, kus leidub hulgaliselt kuumast liivast pärit vesiniksulfiidimulle, on märk pidevast vulkaanilisest aktiivsusest maa sees.

Hinnad on hetkel orienteeruvad, kuna tulevad juurde ka ööbimised Manilas ja esialgse arvestusega on ka muutunud saartel viibimise aeg siis võivad hinnad pisut muutuda:
* kaheses toas DLX Mahi-Mahis ja standardses Mantangale (üks või kaks voodit): sukelduja 1460€, mittesukelduja 980€.

* üheses toas DLX Mahi-Mahis ja standard Mantangale (üks voodi) :sukelduja 1880€, mittesukelduja 1400€.

* kolmekohalises toas DLX TWIN Mahi-Mahis ja GARDEN SUITE Mantangale (kaks voodit) – kaks täiskasvanut ja laps : sukelduja 1440, mittesukelduja 960€., lapse hind sõltub vanusest. Kuni 5 a laps maksab vaid piletite eest. Vanemale lapsele küsi pakkumist.

* kolmekohalises toas DLX TWIN Mahi-Mahis ja OCEAN SUITE Mantangale (kaks voodit) – kaks täiskasvanut ja laps: sukelduja 1480€, mittesukelduja 1000€, lapse hind sõltub vanusest. Kuni 5 a laps maksab vaid piletite eest. Vanemale lapsele küsi pakkumist.

* neljakohalises toas DLX TWIN Mahi-Mahis (2 voodikohta + lisavoodi) ja PRESIDENDI SVIIT Mantangale (kaks tuba – kolm voodit) – kaks täiskasvanut ja kaks last: sukelduja 1410€, mittesukelduja 930€, lapse hind sõltub vanusest. Kuni 5 a laps maksab vaid piletite eest. Vanemale lapsele küsi pakkumist.

Hind sisaldab: ööbimist vastavalt valitud majutusele, hommikusööke, siselende, sukeldumispaket 8+8 kokku 16 sukeldumist ja kohapealseid transfeere.

Hind ei sisalda:
* rahvusvaheline lend
* sukeldumiskindlustus
* lõunad, õhtusöögid, joogid, alkohol
* varustuse rent
* Extra- ja öised sukeldumised
* Ekskursioonid (ligikaudne maksumus kuni 50€ inimese kohta)
* vaalhaidega sukeldumist ja snorgeldamist
* tipp
* pargimaksud