Jääsukeldumisele Valge mere äärde märtsis 2020!

Jääsukeldumisele Valge mere äärde märtsis 2020!

Turismikeskus “Polaarring” võtab Valgemerel külastajaid vastu aastaringselt!

Turismikeskuse hotellikompleks koosneb erineva arhitektuuriga puitmajadest, kus saab elada nii talvel kui ka suvel. Suvilad mahutavad ühe kuni neli erineva mugavusastmega tuba.

Suvilad asuvad maalilisel Valge mere kaldal. Tubade akendest avaneb rahulik vaade lahele või põhjapoolsele taigale.

Kompleksi peahoones – majas nr 1 – on vastuvõtt, puhkeala ja söögituba. Sellest kolmesaja meetri kaugusel asub turismikompleksi kai, kust algavad kõik meie külaliste merereisid.

Hotellikompleks 

Ööbimised kahekohalistes tubades. Hind sisaldab täielikku Rootsi laua sööki. Lisaks hommikusöögile, lõunale, pärastlõunasele teele ja õhtusöögile on söögitoas ööpäevaringselt võimalus suupisteid nautida, juua  kuuma teed, kohvi, kakaod või külma puuviljajooki.

Igal õhtul postitatakse maja nr 1 elutoas järgmisel päeval turismikeskuse huvitavate ürituste ajakava: ekskursioonide, loengute, sukeldujate sukeldumiste  ajakava. Nendel üritustel saate osaleda või vastavalt oma huvidele tellida individuaalse ekskursiooni, pikniku, sukeldumise, kalapüügi, mootorsaani ja mõne muu turismiprogrammi.

Polaarringi külalistele on iga päev avatud vene saun, SPA-salong, ekskursioonikeskus ja rendikeskus.

Turismikeskus “Polaarring” võimaldab Valge merel lõõgastumiseks kõige olulisemat – põlist ilu täis metsikut loodust. Kõik muu – paadid, mootorsaanid, suusad, akvalangivarustus, soojad riided, keeglid, grillimisvõimalused ja palju muud – saate kaasa võtta või meie juurest rentida.

Sukeldumiskeskus

Sukelduge meiega aastaringselt!

   

Talvel on meie sukeldumiskeskus maailma parim koht sukeldumiseks: jääkõrvikute all, pehmete korallide kohal saate unustamatu elamuse!

Liikuv jäälaager – soojendusega suusamajad, mis liiguvad hõlpsalt mootorsaanidega sukeldumiskohtade vahel – muudab jää sukeldumise Arktikas eriti mugavaks.

Aastaringselt on parimad, Põhjamere sukeldumiskogemustega sukeldumisjuhid ja instruktorid valmis mitte ainult teid vee alla saatma, vaid ka õpetama uusi sukeldumisoskusi – nii avavees kui ka jää all, nii hobi- kui ka tehnilisi kursusi.

Pakume teile kõike, mida vajate sukeldumiseks – teie teenistuses on riiete ja varustuse rent, paadid suvel ja talvel soe jäälaager.

Valge mere veealune maailm on rikas ja omapärane. Kivimite pind on kaetud pehmete korallide, mere anemoonide, käsnadega jt haruldaste külma vee korallidega.  Kivimite lõhedes ja kivide vahel hiilivad meritähed,  krabid ja krevetid. Näha saab graatsilisi nudibranch-molluskeid, erakkrabisid ja palju muid haruldusi.

    

Kaladest on leitavad säga, meriahven, lest, võikala ja harilik tuun.

Muudeks vabaaja tegevusteks on välja pakkuda:

Talvine kalapüük järvel

Väljumine järvele auto või mootorsaaniga. Kalapüük. Jää alla võrkude paigaldamine ja kontrollimine. Uhaa valmistamine püütud kaladest lõkkel, piknikul kõrgel maalilisel saarel keset järve.

Kanjoniekskursioon

Neli kilomeetrit ilusat metsateed viib meid 9 korruse sügavuse kanjoni juurde. Näeme piire kivimite vahel, mille moodustumine toimus miljonite aastatega, saame teada, miks just siin kasvasid kvartskristallid.  Selles ebatavalises kohas paljastatakse vaatlejale maa sisemuses mineraalide ja kivimite hämmastavate muundumiste saladused. Vaatame  selliste muundumiste näiteid.

Talvel saab nõlvadest alla sõita kelkudega jääle. Mäe tippu jalutamine annab meile võimaluse nautida suurepäraseid vaateid merele ja taigale. Lähedal asub pool sajandit tagasi paiknenud kolmnurgakujuline geodeetiline torn – võimalus rääkida kartograafilistest meetoditest ja arutada nende arengut.

Ekskursioon Black Riveri külas

Külal on  ajalugu  rohkem kui 500 aastat. Iidsetel aegadel  läks siit Murmanski poole talvine maantee, seal oli kalandusartell, tellisetehas, kuid külani pole veel teed – mida mööda saaks autoga sõita. Küladest lahkudes lähevad tšernorechlased raudteeliinile ja hääletavad seal, et mööduv rong peatuks.

Küla aga elab ja areneb. Külas ja selle lähiümbruses jalutades kuulame lugusid selle hämmastava koha kohta. Kuidas juhtus, et 500 aastat tagasi seisis küla jõe suudmes ja nüüd saab sellele läheneda vaid tõusulaine ajal? Miks suleti hiljuti restaureeritud puukirik? Kes on uued Pomorsid ja kuidas nad elavad?

Kogu reis võiks kesta umbes nädala.

1.-2. päev -Sõidame Tallinnast välja varahommikul, ületame piiri ja väga heal juhul jõuame ööbima Petroskoisse, sealt stardime hommikul ja pealelõunaks peaks jõudma Polaarringi puhkekeskusesse.

Siis majutume ja pärast seda saame teha esimese ekskursiooni valikus on koerte kannel või põhjapõtrade talu, saame ka sõita koerarakendiga või põhjapõtradega või hobustega. Õhtul köetakse meile tõeline vene saun.

3 päev –sukeldumine, teeme 2 sukeldumist, pärastlõunal saame teha mingi lühikese ekskursiooni

4- päev – sukeldumine, teeme 2 sukeldumist, soovi korral saame siis samuti teha väikese meelelahutusliku väljasõidu, nendeks on ikka ilmselt need koerad või hobused ja põhjapõdrad.

5 päev, ekskursioon Black Riveri külas. Õhtu lõpetame vene saunaga.

6.-7 päev – hommikul hakkame tagasi sõitma, vaatame kuhu jõuame, kas ööbime teel või mitte igatahes hiljemalt 7 päeva õhtuks oleme jälle toredasti kodus.

 

Hind majutus Polaarringis kõigi söökide ja saunaga kokku 24000 RUR

Sukeldumine 2 päeva 4 sukeldumist 8000 RUR

Ööbimine Pertoskois ja tagasiteel vastavalt valitud hotellile.

Ekskursioonide hinnad:

Kalapüük järvel – 2000 RUR

Black Riveri küla, saatjaga 2000 RUR, giidiga 2500 RUR

Ekskursioon kanjonisse saatjaga 1800 RUR , giidiga on kallim.

Ekskursioon põhjapõtrade juurde 400 RUR.

Matk põhjapõdra rakendiga mööda küla kestvus 1,5 tundi 1500 RUR.