Kuuba 07.12.-21.12.2018 !

Kuuba 07.12.-21.12.2018 !

 

Kariibi merel on palju ja huvitavaid saari, Kuuba on Kariibimere saartest suurim ja selle imepärase saare avastas 27. oktoobril 1492 Christopher Kolumbus oma esimesel merereisil. Kuubast sai Hispaania koloonia, mida valitses Hispaania Havanna kuberner. Kuuba põhilised põllumajandussaadused olid tubakas ja suhkur. Kuuba, see on kaunid liivarannad ja selge sinine vesi, värvikirev ajalugu, Fidel Castro revolutsioon ja sotsialistlik kord, Hemingway elu ja looming, Kariibi lopsakas loodus, suhkrurooväljad ning loomulikult kvaliteetne ja odav tubakas ning rumm. Kuubast pärineb ka muusikast teada tuntud kuum salsa. Kuuba on ajaloo jooksul sõltunud nii Hispaaniast, Ameerika Ühendriikidest, Nõukogude Liidust – kõik suured mõjutajad on jätnud oma jälje tänapäeva Kuubale. Kuubalased on elurõõmsad, jutukad ja külalislahked inimesed. Kutsume Teid koos meiega avastama Kuuba vaatamisväärsusi, nii vee peal kui ka vee all!

kuuba kaart

Jardines de la Reina ehk tõlkes Kuninganna aiad- s.o. Kariibi mere arhipelaag, mis koosneb 250km pikkuselt olevatest väikestest saartest ca 300km kaugusel Kuubast. See rahvuspark on täis ülimalt huvitavaid sukeldumiskohti kus kohtumised rifi ja siidihaidega on programmi kohustuslik osa. Siin asuvad täiesti puutumatud korallaiad, kus elavad suured gruuperid, kilpkonnad, raid ning on tavalised kohtumised nurse shark´i jt haide esindajatega . Samuti on siin võimalus kohata ka ameerika krokodilli, kes elab kaldaligidastes mangroovisaludes.

Vaata milliseid kordumatud elamusi pakub Kuuba vee all ja vee peal.

Kuninganna aedades sukeldumist loetakse üheks parimaks Kariibidel – puutumatu veealune maailm, suur valik pehmeid ja kivikoralle, teolisi ja kalu, lisaks siidihaide toitmine. Mittesukeldujad saavad tegeleda kalapüügiga, kuna suure osa arhipelaagist hõlmab madal vesi mangroovimetsadega, mis sobivad kästi nii spinninguga kui trollinguga kalapüügiks. Samuti on võimalus külastada erinevaid asustamata saari, päevitada, ujuda, vaadata iguaane ja muid loomi.

Muidugi, peamine atraktsioon Kuninganna aedades on – haide söötmine. Toidetakse kaht hailiiki, kariibi riffihaid Carcharinus perezi ja siidihaisid – Carcharinus falciformis. Esimesi toidetakse põhjas, sügavusel 15 – 25m: kala lastakse vette, kust haid siis sööda kätte saavad ning pärast seda saadavad nad kogu sukeldumise aja gruppi. Siidihaisid söödetakse paadist, ja sukeldujad jälgivad seda 3-5m sügavusel.

Safaril saate haidega sukelduda ja krokodilliga snorgeldada.

Lisaks safarile on võimalik sukelduda ka Maria la Gordas.

Reisikava:

Valime soodsaima ja kiirema võimaluse sõiduks Havannasse. Lennujaamas ootab meid kohalik giid, kes viib meid ööbimiskohta ja pakub meile kahe päeva jooksul huvitavat ekskursiooniprogrammi Havannas. Külastame Rooma maja, Sigari maja, sigaritehast, väike õlletehast, autode muuseumi, šokolaadi muuseumi, kabareed Tropicana jne.

Kes on valinud safari, neid ootab transfeer kolmanda päeva varahommikul kell 3.00 Havanna kesklinnas, kust  alustatakse sõitu sadamasse, kust väljub laev safarile. Kes safarit valinud pole nendega veedame kuurordis meeldivalt aega, puhates, päevitades ja ujudes.

Safarile tulnud mittesukeldujatele pakutakse ökoturimi programmi, mis koosneb väljasõitudest saartele, päevitamisest ja snorgeldamisest, krokodillide otsimisest ning lindude ja loomade vaatlustest. Sukeldujate programmis on loomulikult sukeldumised.

paat. kuuba krokodill kuuba loom 3 kuuba loom 2 kuuba loom 1 kuuba

Pärast safarit  võtab meie Havannas tuttavaks saanud giid meid vastu Hukaro sadamas.

Sadamast sõidame siis Trinidadi ja ööbime seal. Sealt edasi Playa Giròn , kus on võimalik teha koopasukeldumine, seal  ööbime 2 ööd , seda sellisel  juhul kui teeme seal koopasukeldumised. Sealt edasi külastame Vinalest ja veel mõnda looduslikult huvitavat kohta ja saabume 21.detsembriks Havanna lennujaama kust alustame tagasiteed Tallinna või siis Mehhiko kuurordi Cancuni poole.

Sukelduja paketi maksumus on ~4000.-€

Mittesukelduja pakett, kui ta osaleb safaril on 150 USD- odavam.

Lisanduvad söögid ja joogid, muuseumide piletid ja lisasukeldumised.

Võimalus on safarile mitte tulla ja sel ajal puhata mereäärses hotellis siis peaks hakkama saama ~2000€.

Info: e- kirja teel info@maremark.ee või telefoni teel 53001229 või Tago 56694999