Kuuba III 2020!

Kuuba III 2020!

Kuuba oma imelise looduse ja inimestega on ikka põhjamaa inimesi kohale meelitanud, nii meidki.

Planeerime 2020 aasta kevadel kolmandat matka avastamaks Kuuba veel avastamata kohti, tule sinagi!

 

Kariibi merel on palju ja huvitavaid saari, Kuuba on Kariibimere saartest suurim ja selle imepärase saare avastas 27. oktoobril 1492 Christopher Kolumbus oma esimesel merereisil. Kuubast sai Hispaania koloonia, mida valitses Hispaania Havanna kuberner. Kuuba põhilised põllumajandussaadused olid tubakas ja suhkur. Kuuba, see on kaunid liivarannad ja selge sinine vesi, värvikirev ajalugu, Fidel Castro revolutsioon ja sotsialistlik kord, Hemingway elu ja looming, Kariibi lopsakas loodus, suhkrurooväljad ning loomulikult kvaliteetne ja odav tubakas ning rumm. Kuubast pärineb ka muusikast teada tuntud kuum salsa. Kuuba on ajaloo jooksul sõltunud nii Hispaaniast, Ameerika Ühendriikidest, Nõukogude Liidust – kõik suured mõjutajad on jätnud oma jälje tänapäeva Kuubale. Kuubalased on elurõõmsad, jutukad ja külalislahked inimesed. Kutsume Teid koos meiega avastama Kuuba vaatamisväärsusi, nii vee peal kui ka vee all! https://www.youtube.com/watch?v=rdu6pY5gfMM

Jardines de la Reina ehk tõlkes Kuninganna aiad- s.o. Kariibi mere arhipelaag, mis koosneb 250km pikkuselt olevatest väikestest saartest ca 300km kaugusel Kuubast. See rahvuspark on täis ülimalt huvitavaid sukeldumiskohti kus kohtumised rifi ja siidihaidega on programmi kohustuslik osa. Siin asuvad täiesti puutumatud korallaiad, kus elavad suured gruuperid, kilpkonnad, raid ning on tavalised kohtumised nurse shark´i jt haide esindajatega . Samuti on siin võimalus kohata ka ainsat soolases vees elavat krokodilli liiki, kes elab kaldaligidastes mangroovisaludes.

Vaata milliseid kordumatud elamusi pakub Kuuba vee all ja vee peal. https://www.youtube.com/watch?v=GvfRpK7edc8

Kuninganna aedades sukeldumist loetakse üheks parimaks Kariibidel – puutumatu veealune maailm, suur valik pehmeid ja kivikoralle, teolisi ja kalu, lisaks siidihaide toitmine. Mittesukeldujad saavad tegeleda kalapüügiga, kuna suure osa arhipelaagist hõlmab madal vesi mangroovimetsadega, mis sobivad kästi nii spinninguga kui trollinguga kalapüügiks. Samuti on võimalus külastada erinevaid asustamata saari, päevitada, ujuda, vaadata iguaane ja muid loomi.

Kuuba jääb kahe erineva veekogu vahele, Havanna poolt sukelduma või ujuma minnes pistate jala Atlandi ookeani, saare teisel kaldal loksub Kariibi meri. Vees avastate, et need kaks veekogu erinevad teineteisest ikka päris palju.

Maa peal on samuti eksootikat palju. Revolutsiooni järgselt Kuubale jäänud  vanad ameerika autod, härgadega põllutöö tegemine , mida just paljudes kohtades enam ei näe, ratsamatkad mägedesse, kus saab loota ainult sellele, et hobune kelle selga oled roninud teab mida ta teeb ja kuhu läheb,  mõnus muusika,  aga ka vaesus, suhteline räpasus ja kallid hinnad. Turistide käibevaluuta CUC on peaaegu võrdne meie rahaga EUR, seega osta on lihtne ei pea arvutama.

Meie seekordne reisikava:

Reisi pikkuseks saab olema 2 nädalat. Täpne kuupäevaline reisiplaan pole ka veel paigas, seda ennekõike selle tõttu , et sooviks saada võimalikult head ja kiired lennud sinna ja tagasi ja seda muidugi ka hea hinna eest. Planeeritav väljalennu aeg on veebruari lõpp kuni 7 märts.

Lendame Havannasse, kuhu jääme ka ööseks, et järgmisel päeval teha korralik linnaekskursioon. Õhtul hakkame bussiga liikuma Playa Giron´i suunas, kuhu jääme pea nädalaks. Selle kauni ja rahuliku küla lähedal asub linn Trinidad, kuhu on võimalik lisatasu eest korraldada  ühepäevane ekskursioon.

Seal teeme 6 sukeldumist merre ja 2 sukeldumist kohalikesse cenotestesse. Edasi liigume Vinalesé suunda, mis on rahvuspark , tutvume sellega ja siis sealt edasi Maria la Cordasse, kus teeme 5 sukeldumist.

Sealt siis tagasi Havannasse ja koju. Kokku veedame saarel 13 päeva/12ööd ja teeme 13 sukeldumist.

Hind sukeldujale 1695.- ja mittesukeldujale 1295.-. Hind sisaldab ööbimisi, hommikusööke, transporti  kohapeal, 13 sukeldumist, matka rahvuspargis ja ekskursiooni Havannas.

Hind ei sisalda lennupileteid (ja võimalikke laevapileteid), puuduolevaid sööke, varustuse renti ja rahvusparkide makse.

Kui meie seltskonnas on neid reisiselle, kes sooviksid enne või pärast  Kuuba  Kariibimere poolse osa reisi, teha Kuninganna aedade safari, käia sukeldumas Atlandi ookeani poolses osas Playa Santa Lucias, seal on võimalik sukelduda koos  Bull sharkidega .   Võimalus on ka lennata lähedalasuvasse  Mehhikosse, et minna cenotestesse sukelduma. Selliste huvide korral andke  siis  sellest julgelt teada.

Kuninganna aedadele kulub nädal  ja ega Mehhikosse ka vähemaks kui nädal pole mõtet lennata.

Oma osalusest tuleb teada anda hiljemalt 15.06.2019.

Deposiit 300.-  tasumist ootame 01.07.2019.

Info ja registreerimine  info@maremark.ee või tel 56694999 või 5030745