Kuuba III ja Mehhiko november2020!

Kuuba III ja Mehhiko november2020!

Kuuba oma imelise looduse ja inimestega on ikka põhjamaa inimesi kohale meelitanud, nii meidki.

Planeerime 2020 aasta sügisel kolmandat matka avastamaks Kuuba veel avastamata kohti, lisaks Mehhiko,  tule sinagi!

 

Kariibi merel on palju ja huvitavaid saari, Kuuba on Kariibimere saartest suurim ja selle imepärase saare avastas 27. oktoobril 1492 Christopher Kolumbus oma esimesel merereisil. Kuubast sai Hispaania koloonia, mida valitses Hispaania Havanna kuberner. Kuuba põhilised põllumajandussaadused olid tubakas ja suhkur. Kuuba, see on kaunid liivarannad ja selge sinine vesi, värvikirev ajalugu, Fidel Castro revolutsioon ja sotsialistlik kord, Hemingway elu ja looming, Kariibi lopsakas loodus, suhkrurooväljad ning loomulikult kvaliteetne ja odav tubakas ning rumm.

Kuubast pärineb ka muusikast teada tuntud kuum salsa. Kuuba on ajaloo jooksul sõltunud nii Hispaaniast, Ameerika Ühendriikidest, Nõukogude Liidust – kõik suured mõjutajad on jätnud oma jälje tänapäeva Kuubale. Kuubalased on elurõõmsad, jutukad ja külalislahked inimesed. Kutsume Teid koos meiega avastama Kuuba vaatamisväärsusi, nii vee peal kui ka vee all! https://www.youtube.com/watch?v=rdu6pY5gfMM

Jardines de la Reina ehk tõlkes Kuninganna aiad- s.o. Kariibi mere arhipelaag, mis koosneb 250km pikkuselt olevatest väikestest saartest ca 300km kaugusel Kuubast. See rahvuspark on täis ülimalt huvitavaid sukeldumiskohti kus kohtumised rifi ja siidihaidega on programmi kohustuslik osa. Siin asuvad täiesti puutumatud korallaiad, kus elavad suured gruuperid, kilpkonnad, raid ning on tavalised kohtumised nurse shark´i jt haide esindajatega . Samuti on siin võimalus kohata ka ainsat soolases vees elavat krokodilli liiki, kes elab kaldaligidastes mangroovisaludes.

Vaata milliseid kordumatud elamusi pakub Kuuba vee all ja vee peal. https://www.youtube.com/watch?v=GvfRpK7edc8

Kuninganna aedades sukeldumist loetakse üheks parimaks Kariibidel – puutumatu veealune maailm, suur valik pehmeid ja kivikoralle, teolisi ja kalu, lisaks siidihaide toitmine. Mittesukeldujad saavad tegeleda kalapüügiga, kuna suure osa arhipelaagist hõlmab madal vesi mangroovimetsadega, mis sobivad kästi nii spinninguga kui trollinguga kalapüügiks. Samuti on võimalus külastada erinevaid asustamata saari, päevitada, ujuda, vaadata iguaane ja muid loomi.

Kuuba jääb kahe erineva veekogu vahele, Havanna poolt sukelduma või ujuma minnes pistate jala Atlandi ookeani, saare teisel kaldal loksub Kariibi meri. Vees avastate, et need kaks veekogu erinevad teineteisest ikka päris palju.

Maa peal on samuti eksootikat palju. Revolutsiooni järgselt Kuubale jäänud  vanad ameerika autod, härgadega põllutöö tegemine , mida just paljudes kohtades enam ei näe, ratsamatkad mägedesse, kus saab loota ainult sellele, et hobune kelle selga oled roninud teab mida ta teeb ja kuhu läheb,  mõnus muusika,  aga ka vaesus, suhteline räpasus ja kallid hinnad. Turistide käibevaluuta CUC on peaaegu võrdne meie rahaga EUR, seega osta on lihtne ei pea arvutama.

Meie seekordne reisikava:

Kogu reisi pikkuseks saab olema 2, 5 nädalat. Täpne kuupäevaline reisiplaan pole ka veel paigas, seda ennekõike selle tõttu , et sooviks saada võimalikult head ja kiired lennud sinna ja tagasi ja seda muidugi ka hea hinna eest. Planeeritav väljalennu aeg on november.

Sõltuvalt sellest kuhu on saada soodsamad lennupiletid siis lendame, kas  Havannasse või Cancuni.

Kuuba programm 9 päeva: esimesel päeval teeme linnaekskursioon. Õhtul hakkame bussiga liikuma Playa Giron´i suunas, kuhu jääme pea nädalaks. Selle kauni ja rahuliku küla lähedal asub linn Trinidad, kuhu on võimalik lisatasu eest korraldada  ühepäevane ekskursioon.

Seal teeme 6 sukeldumist merre ja 2 sukeldumist kohalikesse cenotestesse. Edasi liigume Vinalesé suunda, mis on rahvuspark.  Sealt siis juba Havannasse ja lendame Cancuni.

   

Mehhiko programm 8 päeva.

Cancunist sõidame Plaia del Carmeni  veedame seal 4 päeva , tehes meres ja cenotedes sukeldumisi ning külastades maapealseid huvikohti.

 

Viiendal päeval sõidame Chichén Itzá suunas teel külastame mõnda huvitavamat arheoloogilist ala 6 päeval vaatame suurt ja kaunist Chichén Itzá arheoloogilist ala ja pärastlõunal alustame teekonda Rio Lagortose suunas.

Õhtul  sõidame paadiga merevee krokodille otsima. Seitsmenda päeva hommikul teeme veel ühe paadiretke vaatame flamingosid ja teisi toredaid linde , lisaks ka krokodille.

Pärastlõunal sõidame The Coloradasesse kus saame näha tumeroosat merd. Ööbime Rio Lagortoses ja 8 päeva hommikul sõidame Cancuni kust lendame siis kas koju või Havannasse.

Kokku veedame reisil 17 päeva, lisaks siis lennupäevad Eestis sinna ja tagasi.

Hind selgub täpsemalt siis kui saame programmi täpselt paika.

Hind ei sisalda lennupileteid, ei pikka lendu alates Eestist , aga ka Havanna ja Cancuni vahelist lendu (ja võimalikke laevapileteid), puuduolevaid sööke, varustuse renti ja rahvusparkide makse, ekskurioonide tasusid.

Kuninganna aedadele kulub nädal, kes sellest on huvitatud siis andke teada katsume teile leida aja koha neile safarilaevadele.

Oma osalusest andke teada nii kiiresti kui võimalik, samuti ootame ettepanekuid programmi kohta.

 

Info ja registreerimine  info@maremark.ee või tel 56694999 või 5030745