Lõunasafari 16.-26.november 2017

Lõunasafari 16.-26.november 2017

PORT GHALIB – MARSA ALAM – ST.JOHN´S REEF – ZABARGAD ISLAND – ROCKY ISLAND – DAEDALUS REEF – ELPHISTONE – PORT GHALIB

Pikendatud lõunasafari, laupäevast laupäevani.

Enne safarile minekut puhkame 1 päeva rannas. Soovijatel võimalus sel päeval minna sukelduma (ei sisaldu reisi hinnas), soovist palume meile eelnevalt teada anda. Majutus Port Ghalibi sadama piirkonnas.

Safaril kohtate kindlasti vasarhaid ja longimanust, hea õnne korral dugongi.
Novembrikuine puhkus ja akude laadimine luksuslikus Punase mere laevas GALAXY. http://www.dive-safari.net/ru/bots/luxury/galaxy/

Safari kirjeldus:

Pärast maandumist ja viisade vormistamist võivad soovijad külastada kohalikku taxfree poodi, kuna laevas on õlu olemas siis võib varusid täiendada pisut kangema kraamiga kui vajadust on.
Pärast poe peatust siirdume umbes 2, 5 tundi kestvale bussimatkale Port Ghalibi sadamasse. Sõidu ajal tutvustab meie sukeldumisgiid Inna meile eeloleva puhkuse kava ja laeva ning sukeldumiskava.

Neljapäeva õhtust kuni laupäeva hommikuni veedame väikese puhkuse Port Ghalibi sadamalinnas hotellis. Laupäeval siirdume laeva, majutume kajutitesse ja asume teele Sudaani piiri poole. Safari kestab laupäevast laupäevani, kokku 8 päeva.

Sukeldumisi on päevas 2-3, võimalusel teeme ka öösukeldumised.

Marsruudile jäävad:
MARSA ALAM
Selles piirkonnas sukeldudes on võimalik kohata delfiine, vahest kui väga veab siis ka dugongi, rohekilpkonni ja valgetipp haisid. Lisaks on muidugi nagu peaaegu kõikjal Punases meres kaunid korallid ja värvilised kalad.
ZABARGAD ISLAND
Zabargadi rahvuspark on suurim Lõuna Egiptuse neljast merepargist, asub vaid 5 km Rocky Islandist loodes. Saart ümbritsevad türkiissinised lahed, kaunid liivarannad ja saare keskel kõrgub 235 m kõrge mägi. Meres on garanteeritud kaunid korallid, värvilised kalad ja selle saare juures võib kohata ka merekilpkonni.
ROCKY ISLAND
Saar asub Punase Mere lõunaosas Sudaani piiri lähedal. See on väike ovaalse kujuga viljatu liivasaar, järskude seintega ja tugevate hoovustega. Pehmed korallid, erinevad värvilised kalad ja suuremad mereloomad pakuvad sukeldujatele igal sukeldumisel avastamisrõõmu. Võimalik on, et kohtute erinevat liiki haidega ning suurte Napoleon kaladega.
DAEDALUS REEF
Daedalus või Abu el Kizal on väike ringikujuline reef otse keset Punast merd. Rifff ise on vaid 500m lai ja asub ta Egiptuse ning Saudi – Araabia vahel. See sukeldumispaik peidab endas sügavad sinised seinad koos väikeste platoodega 30 ja 40 m vahel. Riffi kauge asukoht ning tugevad hoovused muudavad paiga sedavõrd eksklusiivseks, et rohkete kalaliikide ja ilusa koralli olemasolu on garanteeritud. Riffi ida külg on tuntud oma väikeste tunnelite, koobaste ja läbiujumiste poolest, lääne küljel seevastu ootavad meid värvilised kalad ja segunenud ilusa pehme koralliga. Riffi tuntuim külg ehk ida sein tutvustab meile kõiki Punase mere suuremaid isendeid. Aegade jooksul on seal sukeldujad silmanud tuunikala, barrakuudat, vasarhaid, hallhaid, longimanust ja isegi vaalhaid.
ELPHISTONE
See sigari kujuline üle 400 meetri pikkune kalju asub Marsa Alam lähedal. Ta sai nime Briti mereväe ülema admiral George Elphinstone järgi, kes oli Egiptuses Napoleoni sõdade alguses 19. sajandil. Merel pinnal võid märgata vaid paar väikest märki kaljust, tema terviklik mereelu ja veealune maastik on, aga üks parimaid Punase mere sukeldumiskohti.

Safari viimasel päeval jõuab teha 2 sukeldumist.
Võimalikud muudatused marsruudis tehakse vaid teie heaolu ja ohutust silmas pidades.

Pärastlõunaseks ajaks jõuame Port Ghalibi sadamasse, siin veedame oma viimase öö sellele safaril. Soovijatel võimalik minna tutvuma linnaga, ühine pidulik õhtusöök lõpetab meie safari.
Järgmisel varahommikul kolime laevast välja, laseme ennast sõidutada lennujaama (umbes 2,5 t) ja lendame tagasi külma ja vihmasesse Eestisse, aga meil on päikeses täislaetud akud, mis aitavad meil kodumaa heitliku talve üle elada, et kevadel uuesti Egiptusesse lennata.

Safari hind 1390,00€.

Selle raha eest saad:
Lennupiletid Tallinn – Hurghada 16.11.2017 Hurghada – Tallinn: 26.11.2017.
Kõik kohapealsed transfeerid
Koha safarilaevas – luksuslik Galaxy
Majutamine kahestes kajutites (8 ööd), kõigis dušš ja wc.
Sööki (3 x päevas) ja jooki ( karastusjoogid, kohv ja tee) muidugi õlu.
Sukeldumised 3-4 korda päevas (välja arvatud esimesel ja viimasel päeval)
Balloon ja raskusvöö
Nitrox
Levi piirkonnas laeva WiFI

Lisadena:
Egiptuse viisa
Koht hotellis kaks ööd
Laevameeskonnale annetus ~40€
Varustuse kaasalaenutamine: info@maremark.ee
Varustuse rent nädalaks 50.00 €, kompuutrid ja lambid lisatasu eest.
Algkursuse avavesi tasuta!
AOWD või Universal Diver kursus 125,00 €
AD Universal Diver 170, 00€
Nitroxi koolitus 60,00 €
Deep diveri koolitus 90,00 €
Registreerumine: koha laevas tagab kiire registreerumine, registreeri ennast: info@maremark.ee
Registreerimisel ootame järgmist infot: nimi, isikukood, sinu sukeldumistase.
Registreerumisel kontrolli kindlasti oma passi kehtivust, pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast Eestisse tagasijõudmist.
Lisainformatsioon e-maililt: info@maremark.ee või helistades telefonil 53001229

Kaasa tuleb instruktor Tago Moldau