Sukeldumis- ja puhkusereis Lõuna-Maldiividele Addu atolli saar Gan koos Fuvahmulah saarega!

Sukeldumis- ja puhkusereis Lõuna-Maldiividele Addu atolli saar Gan koos Fuvahmulah saarega!

Alustame oma seiklust Tallinnast 23.03.2022.a.  Lendame Malele, saabume Male lennujaama 24.03 hommikul ja lendame edasi ADDU Atolli Gan saarele. Majutume ja puhkame väsitavast lennust.

Kogu paket koosneb 9 ööst Lõuna –Maldiividel ja sisaldab sukeldujatele 14 sukeldumist. Neist 8 Addu atollis ja 6 Fuvahmulah.

Fuvahmulah saart koos  Addu atolliga loetakse  UNESCO poolt   Maldiivide biosfääri kaitsealaks.

Fuvahmulah saar asub peaaegu ekvaatori ääres. See on ainus saar Maldiividel mis on  vulkaanilise päritoluga,  meenutades rohkem Indoneesia saarte loodust.  Saar on troopikataimi täis –  kookospähklipalmid  ja banaanid, mango- ja  papaiapuud, palju lilli. Saare keskel on  mageveejärv.

Fuvahmulah valge kiviklibune rand kuulub maailma  10  kõige ebatavalisema ranna hulka.

Fuvahmulah  sukeldumine algas, tänapäeval juba kogu maailmas kuulsaks saanud  tiigerhaide toitumiskohast, mille nimi on TigerZoo.  Sukeldumiskoht on tekkinud spontaanselt sadama väljapääsu juures, mille kaidel puhastasid kalurid kala ja  viskasid kala jäätmed vette. Kui toitu laialt pakutakse, siis on rumal sellest ju keelduda ja tiigerhaid ei ole rumalad.  Sukeldumisel võib näha  kuni 10 tiigerhaid  ja kuni sada riffhaid.  Tänaseks on saare ümbruses avatud umbes 20 sukeldumiskohta, kus võib kohata vaalhaid ja mantat.

Addu atollis ootavad meid sukeldumised Addu atollis koralliaedades, koobastes, vrakkidel.

Addu atoll on täiesti erinev atoll võrreldes enamiku teiste Maldiividel leiduvate atollidega. Ümbritsevad saared ja nende karid on selle peaaegu sulgenud. Addul on ainult neli kanalit, kust vesi läbi tuleb  ja ümbritsevate karide tõttu võime peaaegu kõigi  ilmadega sukelduda, kuna oleme kõrgete lainete eest hästi kaitstud.

Vaid 10 minuti paadisõidu kaugusel on meil Maldiivide suurim vrakk. ” The British Loyalty ” on teise maailmasõja vrakk, mille laius on 31 meetrit ja pikkus 140 meetrit. Sellele  vrakile saavad sukelduda kõik sukeldujad. See vrakk asub  atollis ilma hoovusteta kohas.

Addu on kuulus oma Mantade poolest. Niipalju kui teame, on see ainus Manta punkt Maldiividel, kus näeme riffimantasid 12 kuud aastas.

Addus sukeldumine võib olla äärmiselt põnev, näha võib suuri mereelukaid  nagu näiteks  Manta Rays, Grey Reef Sharks, Eagle Rays, Dogtooth Tunas ja kui meil väga veab, võime näha Tiiger- ja  Vasarhaid. Ülemistest riffidest võime leida selliseid liike nagu kilpkonnad, napoleonid, valge- ja musthaigelised haid ning kõiki tavalisi rifikalu.

Samas ärge unustage, te ei tule sukelduma akvaariumi vaid elusasse loodusesse.

Esmalt lendame Gani saarele!

24.03.-28.03. veedame Gani saarel. Ööbime uues rannaäärses külalistemaja Maradhoos, hommikusöögiga, 2 inimest toas, hostelis  on 7 tuba. 10-minutilise jalutuskäigu kaugusele jääb Palm Village restoran ja sukeldumiskeskus. Meie majutusasutusel on mereäärne privaatne bikiinirand.

https://truesouthmaldives.com/

Muud vabaaja tegevused peale sukeldumise:

Ujumine, snorgeldamine, päikesevannid.

 

Edasi suundume 29.03. saarele Fuvahmulah

Fuvahmulah saar – Tiigerhaidega sukeldumine, vaalhaidega snorgeldamine.

Hotell Fuvahmulah saarel

29.03.-02.04. veedame sellel kaunil troopilisel saarel, see on 4 ööd Marina Boutique Hotellis – hommikusöögiga (majutus 2 inimesele toas). 02.04. lendame Malele ja sealt edasi kevadisse Tallinnasse. Koju saabume 03.04.

http://www.marinaboutiquehotel.com/

Muud vabaaja tegevused:

Islamiperioodi monumentidest on kõige olulisem Gen Miskit , kena ühend, mis sisaldab korallikivimošee, iidset surnuaeda ja kaevu. See asub saare põhjapoolses otsas. Gen Miskit on Maldiivide vanim mošee , mis on ehitatud c.  1300 . See on valmistatud korallikivist ja ehitati kohe pärast islamiusku vastuvõtmist.

Ilmselt on palju muud huvitavat ka veel kohapeal avastamiseks!

Paketi hind sukeldujale 1810€, paketi hind mittesukeldujale 1110€.

Hinnas sisaldub:

 • majutus koos hommikusöögiga mõlema saare majutusasutuses 2 inimese toas;
 • lennujaama transfeer;
 • Addu atoll 8 sukeldumist, sisaldab ballooni ja raskusi;
 • Fuvahmulah 6 sukeldumist sisaldab ballooni ja raskusi;
 • Paat Addu atollilt Fuvahmulah’sse;
 • Riigisisesed lennud: Male – Gan … Fuvahmulah – Male;

 

Ei sisalda:

 • lend Tallinn-Male-Tallinn
 • rendivarustust;
 • lõuna ja õhtusööke;
 • lisasukeldumisi;
 • ekskursioonid saartel – lisatasu eest kokkuleppel;
 • transporti saartel;
 • Kindlustus (sukeldumine).

 

Info ja registreerimine: info@maremark.ee, telefonil 53001229 või 56694999