Safari Punasel merel Tec+Rec -“Brothers, Salem Express, Thislegorm, Ras Mohammed” 20.11.21

Safari Punasel merel Tec+Rec -“Brothers, Salem Express, Thislegorm, Ras Mohammed” 20.11.21

Safari algus ja lõpp on Hurgada sadamas ning kestab ühe nädala 20-27.11.2021.
 
Safari plaan sobib algajatest kuni tehniliste sukeldujateni. Kõik sukeldumised on erinevates gruppides vastavalt taseme ja soovide järgi.
 
The Brothers Island
Brothers Islands (Araabia keeles El Akawein) on kaks väikest eraldi asetsevat väikest saart, mis paiknevad 67 km kaugusel kaldast, El Quseirķst idas ja Safagast kagus. Väiksema saare pindala on 0,1 ruutkilomeetrit ja suuremal 0,3 ruutkilomeetrit. Saared asuvad teineteisest vaid 1 km kaugusel. Mõlemal saarel kokku on rohkem kui 12 erinevat sukeldumiskohta. Järsud vertikaalsed seinad on kaetud korallidega – pehmed korallid, suured gorgooniad, mustad korallid ja kogu see piirkond on väga rikas kalade poolest. Seal on võimalik kohata erinevaid suuri avaveekalu, nagu näiteks makrellid (carangidae) ja riffahvenlased (lutjandiae), merikilpkonnad, pikkade uimedega valgetipp ookeani haid (carcharhinus longimanus), hallid riffihaid ja sügaval seinte ääres võib ringi ujumas näha vasarhaisid.
 
Big Brother
Saare loodeosas on merepõhjas mõned laevavrakid. Itaalia laev Aida II (nimetatakse ka Railway Wreck’iks), mille pardal oli sõjaväesalk, sõitis aastal 1957 öösel Big Brotheri otsa. Tegemist on suhteliselt suure vrakiga, mille pealisehitus on puutumatu ja tänaseni väga heas korras. Madalaim ots on 15 meetri sügavusel ja sügavaim 45 meetri sügavusel. Vrakk on korallidega kaetud ja on täis elu. Teine vrakk, Numidia, paikneb saare põhjapoolseimas otsas. Seal on sageli otse vraki kohal väga tugev hoovus. Vraki madalaim ots asub 8 meetri sügavusel järsaku kohal, vrakk on peaaegu vertikaalses asendis ja on kaetud erinevate pehmete korallidega kuni 55 meetri sügavuseni. Vraki ahter ulatub kuni 80 meetri sügavuseni.
 
Saare kaguosas on väga ilusad, uhked seinad mis on täis erinevat mereelu. Seal on kahtlemata Punase mere ilusaimad sukeldumiskohad – pehmete korallidega kaetud järsk sein, mis kukub kuni 40 meetri sügavuseni, kust algab väike platoo. Platoo servast kukub sein edasi veelgi sügavamele. Suurepärane sukeldumiskoht, kus võib hea õnne korral kohata vasarhaid, valgetipp ookeani haid, suuri kivikohasid (groupers) jne.
 
Kuna saared asuvad keset merd, kaldast kaugel, siis on see piirkond tuultele avatud. Vaid lühikesel perioodil aastast on meri seal suhteliselt rahulik, enamasti on seal suured lained, tugev tuul ja tugevad hoovused, aga proovime ilusa ilma tellida.
 
Öösukeldumisi saarte juures teha ei lubata. Seal piirkonnas on suhteliselt palju haisid, juba õhtuhämaruses võib neid ümber laevade tiirutamas näha.
 
SALEM EXPRESS
Salem Express´i vrakk on väga eriline sukeldumiskoht Punases meres. Salem Express on endine 100m pikkune auto praam. Ta viimane reis toimus 17. detsember 1991, kui ta uppus keset ööd.
Ta sõitis vastu HYNDMAN Reef ja uppus väga kiiresti, ametlikult on hukkunute arvuks märgitud 470 reisijat, kuid number peaks olema tegelikkuses suurem, umbes 1000. Ainult 180 reisijat pääses, mistõttu on see üks suuremaid mere tragöödiaid.
Paljud inimesed ei taha sukelduda sellele vrakile, kuna see on haud ja seda ei tohiks häirida. Kui soovite sukelduda Salem Expressi vrakile, siis väga lugupidavalt, mitte midagi puutudes. Praegugi veel on palju isiklikke esemeid üle kogu vraki laiali ja nad peaksid sinna ka jääma. Vrakki sisenemine on keelatud, kuna see on mere haud. Pärast tragöödiat toodi Egiptuse mereväe poolt kõik surnukehad laevast välja.
Salem Express lebab üsna madalal. Vrakk algab 12m ja põhi on 30m sügavusel. See on suur vrakk ja peab vähemalt 2 korda sukelduma, et kogu laeva vaadata.
Isegi pärast rohkem kui kaht aastakümmet vees, on vrakil veel vähe faunat. Natuke kasvab koralli.
Vrakisõpradele Punase mere kuulsaim – SS Thislegorm – loe rohkem https://en.wikipedia.org/wiki/SS_Thistlegorm
Kaunite korallide sõprade meelispaik Ras Muhammad rahvuspark – loe rohkem https://en.wikipedia.org/wiki/Ras_Muhammad_National_Park
 
Veetemperatuur 23-27C.
Õhutemperatuur 18-40C.
 
Hind: 1650.- EUR. – koht alumise teki kajutis.
Teise korruse kajutile lisandub tasu 50.-
Sviidi lisatasu on 100.-


ÕLU VÕI RUMM TULEB SOOVIKORRAL ISE KAASA VÕTTA 🙂
 
PS! KÕIGE OLULISEM – Pass peab kehtima kuus kuud peale tagasilendu.
 
Hinnas sisaldub:
* lennupilet Tallinnast Hurghadasse ja tagasi – reiskorraldaja on Tes Tour
*majutamine kahestes kajutites (7 ööd), kõigis dušš ja wc.
* egiptuse viisa,
* transfeer lennujaamast laeva ja tagasi,
* kohalikke makse
* kohta kahekohalises kajutis,
* söök (3 x päevas) jook (va. alkohol),
* raskused-balloon 12l,
* nitrox ja vesipiip 🙂
* levi piirkonnas laevas WiFi .
 
Lisandub:
Laevameeskonnale annetus 60€, laeva giididele annetus 20€.
 
Nädal aega on meie ühiseks koduks suurte kajutitega mugav laev nimega MY NEo
Vaata laeva infot siit – MY Neo | Egyptian Cruising Company‎
 
Varustuse kaasalaenutamine: info@sukeldumisklubi.ee
 
Varustuse rent nädalaks 50.00 €, kompuutrid ja lambid lisatasu eest.
 
Kaasa tulevad Alo Toom ja Janek Press
 
Info ja registreerimine info@sukeldumisklubi.ee või telefonil 53000008