Safari Punasel merel DAEDALUS REEF 2021 4.-11.detsember!

Safari Punasel merel DAEDALUS REEF 2021 4.-11.detsember!

Korraldame endale meeldejääva puhkuse detsembris 2021 luksuslikul Platinum klassi kuuluval Punase mere laeval M/Y Captain Sparrow https://www.egyptiancruising.com/boats/my-captain-sparrow/
Kaks nädalat, järjest ja kaks eri marsruuti.
Laevast:
Laeva pikkus on 43 m ja laius 8 m. Laev on ehitatud 2018. Laeval on 4 tekki, restoran, 2 avarat salongi massaažitoolidega, baar jäätisemasinaga, avar päikesetekk koos mugavate päikesevooditega mullivanni ja saunaga, avar välissalong, kus vabas õhus aega veete kui päikest on liiga saanud.
14 avarat konditsioneeriga tuba, kus on privaatne vannituba ja dušikabiin, televiisor, seif, tasuta WiFi-ühendus, elektrooniline lukk.
Nendest 12 kahekohalist kajutit, 2 sviiti.
Suurepärased kokad ja meeskond, kes on hästi koolitatud sukeldumiskruisiideks.
Toitu pakutakse kolm korda päevas Rootsi lauas, jooke / suupisteid piiramatul hulgal. Lisaks lahustuvale kohvile võimalus saada päriskohvi.
Sukeldujatele NITROXi 32%
Lisaks, et teie puhkus oleks eriti nauditav ja sukelduja saaks kaasa võtta ka oma kalli mittesukeldujast kaasa, pakub meie laev teile ja teie kaaslasele palju muud vabaaja tegevust.
Kaks kiirpaati, mis muidu teenindavad sukeldujaid pakuvad võimalust sõita banaani ja diivaniga. Lisaks saab laeva kõrvale asetada pontoonidega ja alt võrguga basseini.
Eriti julgetele saame pikema seisuajaga kohtades üles sättida ka liuraja, kust on mõnus leiliruumist tulles otse neljandalt tekilt vette liuelda.
Safari kirjeldus:
Pärast maandumist ja viisade vormistamist võivad soovijad külastada kohalikku taxfree poodi ja varusid täiendada pisut kangema kraamiga juhul kui selle järgi vajadust on.
Edasi liigume transfeeri bussi ja sõidame sadamasse, kust järgmisel päeval alustame teekonda laevaga Punasel merel.
Sukeldumisi on päevas 3-4, võimalusel teeme ka öösukeldumised.
Marsruut:
Safari 04.12.2021 -11.12.2021 Sattaya, Salem Express.
Marsruudile jäävad:
MARSA ALAM
Selles piirkonnas sukeldudes on võimalik kohata delfiine, vahest kui väga veab siis ka dugongi, rohekilpkonni ja valgetipp haisid. Lisaks on muidugi nagu peaaegu kõikjal Punases meres kaunid korallid ja värvilised kalad.
SATAYA reef loob head elutingimused suurtele liikidele, nagu barrakuudad, haid, delfiinid ja suured merikilpkonnad. Paljudes seinas asuvates pragudes näevad sukeldujad ka mitmesuguseid väikeseid mereolendeid, sealhulgas nudibranche, krevette ja muud värvilist.
Külastame ka delfiinide laguuni ja üritame tabada dugongi kui ta tuleb lõunastama.

DAEDALUS REEF

Daedalus või Abu el Kizal on väike ringikujuline reef otse keset Punast merd. Rifff ise on vaid 500m lai ja asub ta Egiptuse ning Saudi – Araabia vahel. See sukeldumispaik peidab endas sügavaid siniseid seinu koos väikeste platoodega 30 ja 40 m vahel. Riffi kauge asukoht ning tugevad hoovused muudavad paiga sedavõrd eksklusiivseks, et rohkete kalaliikide ja ilusa koralli olemasolu on garanteeritud. Riffi ida külg on tuntud oma väikeste tunnelite ja koobaste poolest, lääne küljel seevastu ootavad meid värvilised kalad ja segunenud ilusa pehme koralliga. Riffi tuntuim külg ehk ida sein tutvustab meile kõiki Punase mere suuremaid isendeid. Aegade jooksul on seal sukeldujad silmanud tuunikala, barrakuudat, vasarhaid, hallhaid, longimanust ja isegi vaalhaid.

SALEM EXPRESS
Salem Express´i vrakk on väga eriline sukeldumiskoht Punases meres. Salem Express on endine 100m pikkune auto praam. Ta viimane reis toimus 17. detsember 1991, kui ta uppus keset ööd.
Ta sõitis vastu HYNDMAN Reef ja uppus väga kiiresti, ametlikult on hukkunute arvuks märgitud 470 reisijat, kuid number peaks olema tegelikkuses suurem, umbes 1000. Ainult 180 reisijat pääses, mistõttu on see üks suuremaid mere tragöödiaid.
Paljud inimesed ei taha sukelduda sellele vrakile, kuna see on haud ja seda ei tohiks häirida. Kui soovite sukelduda Salem Expressi vrakile, siis väga lugupidavalt, mitte midagi puutudes. Praegugi veel on palju isiklikke esemeid üle kogu vraki laiali ja nad peaksid sinna ka jääma. Vrakki sisenemine on keelatud, kuna see on mere haud. Pärast tragöödiat toodi Egiptuse mereväe poolt kõik surnukehad laevast välja.
Salem Express lebab üsna madalal. Vrakk algab 12m ja põhi on 30m sügavusel. See on suur vrakk ja peab vähemalt 2 korda sukelduma, et kogu laeva vaadata.
Isegi pärast kolme aastakümmet vees, on vrakil veel vähe faunat. Natuke kasvab koralli.
Safari viimasel päeval jõuab teha 2 sukeldumist.
Võimalikud muudatused marsruudis tehakse vaid teie heaolu ja ohutust silmas pidades.
Ühine pidulik õhtusöök lõpetab meie safari.
Safari hind inimesele laeva alumisel tekil 1750€
Sukeldumisteki kajutis 1800€. Kajutid mõlemal tekil on võrdväärsed , vahe on vaid selles, et teise korruse kajuti aknast avaneb vaade kaunile ümbrusele.
Kui soovid tulla kaaslasega, saab ettetellimisel kahest eraldi voodist ka laia voodi teha.
Mittesukelduja hind 50€ soodsam.
Sviit – võimalik on valida kahe erineva vahel, huvi korral küsi pakkumist sellele kajutile.
Safari hinna eest saad:
Lennupiletid Tallinn – Hurghada – Tallinn.
Kõik kohapealsed transfeerid
Koha safarilaevas – M/Y Captain Sparrow
Majutamine kahestes kajutites (7 ööd), kõigis dušš ja wc.
Söök 3 x päevas ja karastusjoogid, kohv ja tee.
Sukeldumised 3-4 korda päevas (välja arvatud esimesel ja viimasel päeval)
Balloon12 l ja raskusvöö koos raskustega
Nitrox.
Levi piirkonnas laeva WiFI.
Lisadena:
Egiptuse viisa.
Laevameeskonnale annetus 60€, laeva giididele annetus 20€
Varustuse kaasalaenutamine: info@maremark.ee
Varustuse rent nädalaks 50.00 €, kompuutrid ja lambid lisatasu eest.
Algkursuse avavesi tasuta!
AOWD või Un Diver kursus 145,00 €
AD Universal Diver 175, 00€
Nitroxi koolitus 70,00 €
Deep diveri koolitus 90,00 €
Registreerumine: koha laevas tagab kiire registreerumine, registreeri ennast: info@maremark.ee
Registreerimisel ootame järgmist infot: nimi, isikukood, sinu sukeldumistase.

Registreerumisel kontrolli kindlasti oma passi kehtivust, pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast Eestisse tagasijõudmist.
Lisainformatsioon:
Helistades telefonil 53001229 või info@maremark.ee