Snelli tiik puhtaks II!

Snelli tiik puhtaks II!

Kallid sukeldujad ja teie mittesukeldujatest sõbrad!

Ootame teid kõiki osalema Snelli tiigi puhatustalgutel 7. oktoobril 2017, koguneme kell 11.00 vette 12.00.
Ürituse “Teeme ära” raames ja avalöögina selleaastasele AWARE-le, mis on küll “meri puhtaks üritus”, sai selle aasta kevadel puhastatud tiigi raudteejaama poole jääv osa. Nüüd sügisel võiks siis üle vaadata teise poole tiigist.

Snelli tiik piirneb Toompea kõrgendiku, Falgi tee, Toompuiestee ja Nunne tänavaga ning asub Tallinna Kesklinna linnaosas, vanalinna asumis.
Tiik on moodustunud kunagi Toompea kõrgendikul asunud Toompea kindlust ümbritsenud vallikraavist, mis aga pärast militaartehnoloogia arengut kaotas oma sõjalise tähtsuse ning kujundati 19. sajandil pärast Tallinna kindluse sõjalise tähtsuse kaotamist vanalinna ümbritseva parkide ja haljaasalade osaks.
Oma nime on tiik saanud 17. sajandi Tallinna linnaedniku Johan Schnelli järgi, kellel oli praeguse Toompuiestee ja tiigi vahel maja.

Maremark on tiiki päris mitmel korral puhastanud, viimati selle aasta kevadel koostöös Eesti Sukeldujate Klubi ja Tallinna Kesklinnavalitsusega ning enne seda aastal 2007, ilmselgelt vajaks tiik pisut meie abi veel ka sellel sügisel.

Õhk ja varustus on klubi poolt.
Väga heas koostöös Tallinna Kesklinnavalitsusega pakume
sooja suppi, lisaks ka vett, kohvi ja teed.

Info ja tehnilised küsimused tel 53001229, 5030745 või info@maremark.ee teel.
Eelnev registreerumine on vajalik, ootame registreerumisi meili teel.

Kui lisandub veel olulist infot siis lisame seda jooksvalt.