Sukeldumisreis Vladivostokki 11.08.-26.08.2017.

Sukeldumisreis Vladivostokki 11.08.-26.08.2017.

Sõidame Vladivostokki avastama 11.-26.august 2017.

Vladivostok on linn Venemaal. Linn asub Jaapani mere rannikul, Hiina ja Põhja – Korea piiri lähedal Kuldsarve lahe kallastel. Vladivostok on Venemaa Kaug – Ida suurim linn.

Kui rääkida inimestele, kes ei ole kunagi käinud Vladivostok’is kui eriline linn see on – tihti ei leia õigeid sõnu. Kuna linn on nii suurepärane, siis iga külastaja kohe armub Vladivostok’i.

Vladivostok’i võiks kutsuda Venemaa San Francisco’ks – tõeliselt võluv oma teravate mäetippudega, mis kerkivad üle lahtede.
Kui olete pikast reisist väsinud, saab puhata Sportivnaya Sadamas – rahulik merevesi pakub mõnusat lõõgastust ning nautida saab ka söögi – ja joogipoolist.

Venemaa Vaikse Ookeani laevastik on ankrusse seatud otse kesklinna, Kuldsarve lahte. Parimat vaadet laevastikule pakub jalutuskäik pikki Korabelnaya kaldapealset.
Bortsov Revolutsy väljak on Vladivostok’i keskväljak. Keskväljak on mõnus paik, kus puhata ja vaadata kohalikke oma vaba aega veetmas.

Vladivostokis asub okeanaarium, kus saab näha eksponaate ümberkaudsetelt aladelt. Okeanaariumi lähistel asub ka delfinaarium, kus on võimalik näha hülgeid ning valgeid vaalu.
Allveelaeva C – 56 muuseum on omapärane ning tasub külastamist, kuna muuseum asub Teise Maailmasõja-aegse allveelaeva C – 56 sees.

Omaette vaatamisväärsuseks on Russky Saar. Täielikult militariseeritud saar, olnud seda vähemalt viimased 150 aastat, asub avamerel ning turistidele külastamiseks avati alles 2000 aastate alguses.

Vladivostokis ja selle lähiümbruses on palju 19saj -20 saj ehitatud kindluseid. Parima elamuse pakub künkatipus asuv kindlus nr 7, 14km keskusest põhjapoole sõites. Kindlus on peaaegu samas seisukorras, kui 1923. aastal, mil seal asusid viimased 400 sõdurit. Kindlusest avaneb ilus vaade ümbruskonnale.

Linna üks kõige kütkestavamaid muuseume on Arsenyev Primorye Muuseum, mis esmakordselt avati 1890.aastal ning muuseum asub kokku kolmel korrusel. Muuseumi väljapankud keskenduvad põhiliselt kohalikule ajaloole ning kodusõjale.

Vladivostok on sadamate linn ning korraldab ka tuure laevadega. Mere pealt avaneb linnale hoopis teistsugune vaade. Mere-ekskursiooni käigus avaneb võimalus näha mitmeid majakaid, mis tegutsevad veel tänapäevalgi.

Vladivostokist 70km kaugusel, Shkotovo küla lähedal, asub Safari park. See ei ole loomaaed, kus loomad elavad puurides, vaid metsloomad elavad vabas looduses ning inimesel on võimalik neid silmast – silma näha.

Minnes mööda rannajoont, leiab sealt üsna tihedasti asustatud sukeldumisklubisid, Khassan’ist Rudnaya Pristan’i. Meri on igal pool erinev. Omavahel kohtuvad kaks hoovust – Sakhalinist tulev külm hoovus ja Koera Jeju’st tulev soe hoovus. Need kaks hoovust loovad erilise maailma, kus troopika seguneb arktikaga. Jaapani meres on 603 liiki erinevaid kalu ja rohkem kui 2000 erinevat tüüpi põhjaelulisi selgrootuid. „Soojas“ Mustas Meres on 166 liiki kalu ja 791 liiki põhjaelulisi selgrootuid.

Vee temperatuur piirkonniti kõigub – jäädes vahemikku -1,7 C veebruaris kuni 23 C augustis, pakkudes tingimusi jääsukeldumiseks ning sooja veega sukeldumiseks. Juulist –septembrini on parim aeg sukeldumiseks. Nähtavus avamerel erineb kuskil 10-35 meetrit. Suuri hoovuseid ei ole – kuskil 0,5 m.
Kõige atraktiivsem paik sukeldumiseks on Marine Reserve – seina sukeldumine alla 40 meetri, mis on kaetud vetikatega, meriroosidega, hiiglaslike rannakarpidega, käsnadega ja muude mereelukatega. Hiiglaslikud rannakarbid – Crenomytilus Grayanus – ja meriroosid – Metridium seniilne – biomass ulatub kuni 40 kilogrammini. Hiiglaslikud rannakarbid on kaubanduslikel põhjustel koristatud sukeldujate poolt, kuid kohati on siiski võimalik leida „koletisi“ vanuses kuni 120 aastat ja suurusega üle 20 cm.
Üheks tõmbenumbriks sukeldujatele on hiiglaslikud kaheksajalad. Üksikud kaheksajalad võivad kaaluda kuni 40 -50 kg kaalu, kuid üldjuhul jääb kaal 20-25 kilogrammi piiresse. Tavaliselt see häbelik hiiglane elab suurte kivide aukudes 20 -25 meetri sügavusel.

Parimateks kohtadeks, kus sukelduda on vrakid. Karamzin’i saare ümbruskond oli endise Nõukogude lennuväe laskesporditegevuse piirkonnaks.
Kõige atraktiivsemaks kohaks on vrakk Teise Maailmasõja ajast – Jaapani hävitaja. Korallid on osad rusud enda alla matnud, muutes selle heaks kohaks, kus pildistada.

Lisaks on käeulatuses Jaapan ja Lõuna – Korea, kuhu Eesti passiga saab sõita viisavabalt.

Vastuvõtjateks on kohalik sukeldumisklubi, kes hoolitseb meie majutuse ja sukeldumiste eest. Mittesukeldujatest reisikaaslased leiavad endale piisavalt muud tegevust maa peal ajaks kui sukeldujad veealust maailma uudistavad.

Lend Moskva- Vladivostok –Moskva maksab hetkel 364€. Tallinn – Moskvasse liinile saab hetkel pileteid 250€ eest, võimalik on sõita meie bussiga Peterburgi ja sealt edasi kiirrongiga Moskvasse. See maksab umbes 90€.

Mõte on põigata 5-6 päevasele reisile Jaapanisse.

Jaapanisse sõidu korral peab hankima vähemalt kahe sisenemisega Vene viisa.

Info: tel 53001229 või info@maremark.ee