Punase mere safari , aga seekord siis Saudi Araabia rannikul.

Saudi Araabia Punase mere rannik on safarilaevadele avatud alles mõni aasta tagasi. Teisele poole merd jääb Sudaan, kuhu praegu ei ole väga soovitav reisida. Laev Typhoon on ehitatud 2019. aastal ja majutab kuni 20 sukeldujat 10 kahekohalises kajutis, mis kõik on privaatse vannitoa ja konditsioneeriga.

 

Vooditüübid võivad olla kas kaks eraldi voodit  või kaheinimesevoodid ning kõik kajutid asuvad põhi- või ülemisel korrusel ja pakuvad vaateid merele. Einestada ja lõõgastuda saab siseruumides asuvas salongis, kus on televiisor ja baar. Päikesetekk on avar ning seal on mugavad istumiskohad ja palju ruumi Saudi Araabia päikesepaiste nautimiseks, samas on ka mullivann.

Peatekilt leiate suure sukeldumisteki ala, kus sukeldujad saavad oma sukeldumisvarustust hoida ja sukeldumiskohtades vette minemiseks valmistuda.

Punane meri pakub sukeldujatele palju võimalusi külastada hämmastavaid sukeldumiskohti, Saudi Araabia rifid ja mereelu on tõeliselt hämmastavad, kuna siin sõidab vähe sukeldumislaevu.

  

.   

Kohata võib kõiki Punases meres elavaid suuri ja väiksemaid mereelukaid, kuid ei või unustada, et tegemist on ikka elusa loodusega.

Eelmise reisi videod

Väljalend Tallinnast 15.03. tagasi Tallinna jõuame 24.03. lendame Turkish Airlinesi lennukiga. Lennu hind hetkel umbes 960€.

1.Päev – Lend Tallinn- Jeddah.

Saabumisel Saudi Araabiasse kohtumine meie giidiga ja transfeer sadamasse AL Lith.
16.03.-23.03. Majutus laeva pardal. Väljumine hommikul, täispansion + 2/3 päevast sukeldumist.

Viimasel päeval varahommikune sukeldumine, kui lennu aeg jääb järgmisesse öösse, lõunasöök ja pärastlõunal tagasipöördumine sadamasse.

Tagasi sadamasse kell 16.00.
Seejärel sõidame transfeeri bussiga Jeddahisse, teeme jalutuskäigu vanalinnas, mis alustas oma tegevust 7 sajandil ja on oma arhidektuuri poolest tõesti eriline, seejärel lend tagasi kodusesse Eestisse.
Riffid mida külastame ja haid keda lootus näha on
Malathu riff
Liivavall, mida kaunistab roheline muru. Rannas on kilpkonnad, kes käivad liiva sisse munemas.  Riffi liivakaldad ja mäetipp on kaunid ja seal elab tohutul hulgal delfiine ja tuunikala.
Dohra riff
See on ka rohuga kaetud liivariba, kus kilpkonnade “jalajäljed” on liivas selgelt näha. Sellel riffil on veelgi rohkem liike, nagu tuhanded siin elavad ja pesitsevad linnud. See on hämmastav koht! Sukeldumine mööda seina, mis oli täis koralle ja tuhandeid värvilisi kalu. Sukeldumisel lõunaplatoole, rõõmustavad meid  barracuda ja jackfish parved ning seal võib kohata  ka mõnda kilpkonna. Sellele saidil võib kohata makrelliparve, suuri  tuunikalu ja  siidihaisid.
Shaab Ammar
Riffi lõunaplatool võib kohata  vasarhaide parve,  barracuda parv külastab platood, lisaks  palju väiksemaid tuunikalasid ja mõned siidhaid. Riff on maagiline ja väga kaunis, puutumatu, kus on  tonnide viisi noori kõvasid koralle.
Mudarr
Rifil leidub vasarhaisid, kes on äärmiselt uudishimulikud. Kui nad sukeldujaid märkavad, tulevad  nad külalisi kontrollima, veetes sukeldujate seltsis aega. Sukeldumiste vahel saate jälgida  30-40 liikmeline delfiinipere meelelahutust paadi lähedal. Võimalus  ujuda  rifi sees läbi pragude, käikude ja koobaste. Väljaspool koopaid kohtad haid ja barracudat.
Kanjoni riff
Rifi lõunapoolses otsas sukeldute eraldiseisvate koralliplokkide vahel kus  kohtute barracuda, valgetipphaide ja tuunikalaga. Kõige selle taustaks on  särav ja tervete korallimets.

Safari hind 2500€, sisaldab:

Kõik kohapealsed transfeere ja koha safarilaevas.
Majutamine kahestes kajutites (6 ööd), kõigis dušš ja wc.
Söök 3 x päevas ja karastusjoogid, kohv ja tee.
Sukeldumised 2-3 korda päevas (välja arvatud viimasel päeval)
Balloon12 l ja raskusvöö koos raskustega

Hinnale lisandub:

Lennupiletid Tallinn – Jeddah – Tallinn.
Nitrox 12 l balloon nädalaks 70€, 15 l balloon nädalaks 80€
15l balloon 40€
Laevameeskonnale annetus 80€
Viisa 132€

Lisadena:

Varustuse kaasalaenutamine: info@maremark.ee

Varustuse rent nädalaks 80.00 €, kompuuter ja lambid lisatasu eest.

Registreerumine: koha laevas tagab kiire registreerumine, registreeri ennast: info@maremark.ee

Registreerimisel ootame järgmist infot: nimi, isikukood, sinu sukeldumistase.
Registreerumisel kontrolli kindlasti oma passi kehtivust, pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast Eestisse tagasijõudmist, lisaks ei tohi olla passis Israeli sisenemise templeid. Vaata oma pass ka selles osas üle.