HOOLDUS

Inimene ei suuda sarnaselt kaladele vee all hingata, selleks vajame vastavat lisavarustust.Tänapäevane sukeldumisvarustus on lihtne ja töökindel ning kõik varustusega seonduv saab selgeks juba baaskoolitusel. Varustust tehakse vastavalt kõikidele mõõtudele ja vajadustele – nii lastele, kui erivajadustega inimestele.

Varustuse soetamisel soovitame nõu küsida oma instruktorilt või konsulteerida meie kaupluse müüjatega, kes kõik on oma ala professionaalid ning alati valmis sind otsuste tegemisel toetama.

Kui varustus on soetatud, siis tuleb selle eest ka hoolt kanda, et kõik asjad oleksid töökorras.

Varustuse võime jagada mitmesse kategooriasse hoolduse seisukohast:

* Kalipso, saapad, kindad, kapuuts- neopreenist pehmed tooted. Nende hooldus on lihtne ja sellega saab iga sukelduja ise hakkama. Pärast sukeldumist tuleb asjad mageda veega pesta ja seejärel korralikult kuivatada. Päikese käes kuvatamine ei ole just kõige parem, seetõttu soovitame kuivatada võimalusel varjus.

*BCD- vajab samamoodi pesemist, aga erilist tähelepanu peab pöörama klappidele ja inflaatorile, pestes neid kindlasti voolava vee all, et soolane vesi, liiv, muda jms eemaldada. Kindlasti tuleb pärast sukeldumist BCD olev vesi sealt välja lasta.

*Lestad- vajavad ainult pesemist.

*Mask- tuleb ka kindlasti loputada pärast iga sukeldumist magedas vees, aeg ajalt võiks siiski ka rohkem tähelepanu pöörata klaasi ja silikooni servadele, sinna kipub ikka mustust kogunema mis niisama maha ei lähe.

*Kompuuter- tavaliselt saab patarei tühjaks ikka siis kui olete kuhugi kaugele soojale maale sõitnud, seepärast pea meeles millal patareid vahetasid ja enneta selle tühjaks saamist kõige ebasobivamal hetkel. Kui kasutad kompuutrit kellana ja sukeldud keskmiselt või palju, siis on normaalne tööaeg 1 aasta. Patareid ära hakka ise vahetama, sest kindlasti on vaja vahetada koos patareiga ka O ringid ja teha survetest. Veekahjusid isevahetatud patareide puhul ükski tootja ei kompenseeri.

*Regulaator- võimalik, et seda võib lugeda kõige tähtsamaks veealuseks abivahendiks. Regulaatorite hoolduse puhul kehtib reegel, hooldus tuleb teha 1 kord aastas või iga 100 sukeldumise järel.

Meie spetsialistid teostavad järgmis hooldusi ja remonte:

*Regulaatorite hooldused – väljaõppe tootjate Cressi ja  Beuchat koolitustel on saanud  Andres Laasmaa ja Tago Moldau,  Aqualungi poolt korraldatud koolituse on läbinud Olavi Helder ja  Tago Moldau ning Marese koolituse Birgit Kiilaspää.

*Kuivade ülikondade hooldust ja remonti teostab meil Bare tehase koolituse läbinud Taavi Õispuu.

Hoolduse ja remondi hinnale lisandub kasutatavate remondi komplektide ja vahetatavate toodete – mansetid, saapad jne hinnad.

Hoolduse ja remondi hinnakiri

Jrk.nr.NIMETUSHIND €
1Regulaatori puhastus35.-
2
Octo hooldus
3Kuiva ülikonna kaealmanseti vahetus
4Kuiva ülikonna käe mansettide vahetus
5Kuiva ülikonna saabaste vahetus
6Kuiva ülikonna luku vahetus
7Kuiva ülikonna defekteerimine ja aukude parandus
8BCD hooldus

Tekkis küsimus?

Küsimuste korral võite meiega julgelt ühendust võtta.

Oma küsimus saada meile aadressil info@sukeldumisklubi.ee või info@maremark.ee.

Tagasiside vorm