Algus on tehtud, kuhu edasi?

Oled oma esimesed sammud sukeldujana teinud ja asi pakub sulle huvi. Edasiliikumiseks on su parim võimalu NDL Universal Diver või koos sügavsukeldumisega  NDL Advanced Universal Diver  kursus. See kursus on hea võimalus teha viis sukeldumist instruktori järelvalve all ja proovida sukeldumise erinevaid võimalusi nagu sügavsukeldumine, orienteerumine, paadisukeldumine, vrakisukeldumine, kuiva ülikonnaga sukeldumine ja palju muud. Need sukeldumise koosnevad enamast kui lihtsalt veealune jalutuskäik ja viivad sind ühe sammukese lähemale hobisukelduja kõrgeimale tasemele – Divemaster.

Koolitused

Deep Diver erialakursus

Sügavus võrgutab meid nagu Sireenid ja meie nagu Odüsseus – läheme…

Koralliseinal safiirsinises vees on kerge anda järgi ahvatlusele laskuda veel pisut, ja siis veel ja veel. Vrakid sügavas vees ahvatlevad oma saladustega. Vahel tõmbab sügavus lihtsalt sellepärast, et ta on sügavus. Noortele sukeldujatele põnev, pisut kogenumatele – erutav ja kogenud sügavsukeldujatele respekt.

PADI Open Water Diver/NDL Diver sukeldujad on kvalifitseeritud sukelduma 18 m sügavusse. Advandced sukeldujad kuni 30 meetrini. Väga vähesed sukeldujad võivad väita, et nad pole kunagi tundnud kiusatust sukelduda sügavale. Kui tahad sukelduda hobisukeldumise maksimaalse piiri – 40 meetrini, peaksid läbima Deep Diver erialakursuse.

PADI/NDL Deep Diver erialakursus on loodud selleks, et õpetada sulle sügavsukeldumise võtteid, mis teevad hobi-sügavsukeldumise meldivaks ja ohutuks.

Kursus koosneb teooria- ja sukeldumise osast.
Teooriaosa valgustab sukeldumisteooria neid osi, mis puutuvad sügavuslimiite, varustust, sügavsukeldumise võtteid, lämmastikunarkoosi, dekohaigust ja muud. Kursuse praktiline osa koosneb vähemalt neljast sügavsukeldumisest, mille jooksul harjutad koos instruktoriga sügavsukeldumise võtteid ja tehnikat praktikas.

Kursuse lõpuks oled kvalifitseeritud sukelduma 40 meetri sügavusse.

Kursusele asumiseks pead olema vähemalt 15 aastane ja PADI AOWD/NDL UN Diver.

PADI Wreck Diver erialakursus

Esimest korda vrakile sukeldumise põnevust pole võimalik millegagi võrrelda. Allapoole laskudes püüad aimata vraki piirjooni või mingidki märke temast. Siis ilmubki udune vari. Alguses ajab see veidi segadusse  – siis justkui tuttavaks saades lähened ettevaatlikult, ta ilmub su ette selgelt oma täies ilus.

Mis järgmiseks juhtub, sõltub tingimustest. Põhja Ameerika selgetes külmades järvedes võid leida sadu aastaid vanu vrakke peaaegu nagu uusi, troopilistes vetes võid kohata terveid uppunud/uputatud laevastikke. Vahe- ja Balti meres võid leida midagi, mis kogenematule silmale tundub vaid palgihunnikuna, aga kogenud sukeldujale on huvitav ajaloomälestis.

Pole ime, et vrakisukeldumine on nii populaarne. Kui enamus sukeldumiskohad on looduslikud, siis vrakid on ju inimese kätetöö. Saad näha seda, kuidas ja mida inimesed on aastaid, kümneid või sadu tagasi teinud. Vrakid on elukohaks ka paljudele vee-elukatele. Nad on kunstlikud rifid, mis sisaldavad terveid ökosüsteeme. Neile kinnituvad  selgrootud (karbid, käsnad, teod), kalad kogunevad nende ümber ja sisse. Vrakkidel leiduva eluslooduse hulk on võrreldav looduslike riffidega. Sukeldujatel on see privileeg, olla selle kultuuri ja ajaloo näidiste tunnistajateks. Sellepärast on vajalik, olla teadlik ja austada rangeid reegleid vrakkidele sukeldumisel.

PADI/NDL Wreck Diver erialakursus on sissejuhatus vrakisukeldumisse. Ta annab teadmised ja oskused ohutuks sukeldumiseks vrakkidel.

Kursusel käsitletaks järgmisi teemasid:
Vrakisukeldumise planeerimine, organiseerimine, protseduurid, võtted, probleemid ja ohud
Vrakisukeldumisteks valmistumine ning valgustite, õhuvaru, erivarustuse, haspli ja liinide kasutamine
Piiratud nähtavuses sukeldumine ja hädaprotseduurid.
Kursus koosneb kolmest teooriamoodulist ja neljast avaveesukeldumisest

Kursusele asumiseks pead olema vähemalt 15 aastane ja PADI AOVD/NDL UN Diver.

Vesi on läinud külmaks, aga sukeldumisest ei soovi loobuda?

Tule ja õpi sukelduma kuiva ülikonnaga. Kursuse käigus õpetame kuidas sukelduda soojalt ja ohutult kuiva ülikonnaga.

Miks kasutada kuiva ülikonda?

Kuivaülikonnaga on võimalik jahedamas vees kauem sukelduda ja sügavamas vees hoiab paremini sooja kui märg ülikond.

Millest koosneb koolitus?

Kursus koosneb ühest teooria tunnist ja kahest praktilisest osast, millest üks on basseinis ja teine avavees.

Mis järgmiseks?

Peale kursuse edukat läbimist on võimalus tulla jää alla sukeldumise kursusele.

Kuidas registreeruda?

Info ja registreerimine: info@maremark.ee või telefoni teel 53001229

Kas sinu talviste sukeldumiste hulka kuulub ka jää alla sukeldumine?

Kui siiani ei ole kuulunud, siis talvel on selleks võimalus. Läbinud koolituse ei pea Sa enam talveks sukeldumisega vaherahu tegema vaid saad sujuvalt jää alla ümber kolida.

Millest koosneb koolitus?

Koolitus koosneb jääsukeldumise teooriast ning kolmest jääsukeldumise praktikast. Jääsukeldumise praktikat viime läbi Paekalda Puhkekeskuses või mujal Rummu järvel, siis kui Rummu järv on jääkaane saanud. Teooria viime läbi Maremark Sukeldumiskeskuses Suur-Sõjamäe 50A Tallinn ja selle toimumine lepitakse teiega registreerumisel kokku.

Kokkuleppel Paekalda Puhkekeskusega on meie kasutada saun, ise kütame, saunalinad tuleb endal kaasa võtta! Kuuma tee võtame kaasa, aga kui keegi tahab miskit tee kõrvale hammustada siis see tuleb endal kaasa võtta.

Koolitustega alustame niipea kui see on võimalik, tavaliselt tuleb jääkate Rummu järvele veebruaris, viimastel aastatel juba ka detsembris  ja kõige kauem on see püsinud aprillini. Seega oleme registreerimiseks avatud, kuna grupi maksimumsuurus võiks olla 6 õpilast siis oleks vajalik etteregistreerimine, et saaksime teid gruppidesse jaotada ning arvestada ka teile sobivate aegadega.
Jääsukeldumise õppimise aluseks on väga hea ujuvus, seega  PROFESSIONAL BUOYANCY DIVERI litsentsi mitteomamisel lisandu koolitus ja litsents. (Hind 180€)

Registreerimine

Info ja registreerimine: info@maremark.ee või telefonil 53001229

Oled oma esimesed sammud sukeldujana teinud ja asi pakub sulle huvi.

Edasiliikumiseks on su parim võimalus NDL Universal Diver või koos sügavsukeldumisega NDL Advanced Universal Diver kursus. See kursus on hea võimalus sukeldumise instruktori järelevalve all proovida sukeldumise erinevaid võimalusi nagu sügavsukeldumine, navigeerimine, paadisukeldumine, vrakisukeldumine, kuiva ülikonnaga sukeldumine, öösukeldumine, sukeldumine hoovuses ja palju muud. Need sukeldumise koosnevad enamast kui lihtsalt veealune jalutuskäik ja viivad sind ühe sammukese lähemale hobisukelduja kõrgeimale tasemele, andes samal ajal teadmisi ja kogemusi.

Mis me teeme kursuse käigus?

Kursusel teed instruktori juhatusel vähemalt viis sukeldumist. Neist kaks on sügavsukeldumised kui oled valinud AD. UN diveri koolituse, navigeerimine ja öösukeldumine. Kahel sukeldumisel valite koos instruktoriga standardsete erialade hulgast kaks moodulit. Võid teha näiteks vrakisukeldumise, proovida kuiva ülikonnaga sukeldumist.

Ilma paadi-, või vrakisukeldumiseta ei saa meie vetes Universal Diver koolitust lõpetada. Iga jätkukursuse sukeldumine läheb arvesse ka vastava erialakursuse esimese sukeldumisena.

Nõuded kursusele

NDL UN Diver või PADI AOWD kursusele asumiseks pead olema vähemalt 12 aastane, NDL AD UN Diver kursuse jaoks vähemalt 15 ning omama  NDL Diver /PADI OWD (või mõne muu koolitusorganisatsiooni algõppega).

Rescue Diver kursus

Parimad sõnad Rescue Diver kursuse kirjeldamiseks on: väljakutse ja rahulolu.

Rescue Diver kursus avardab sinu sukeldumisalaseid teadmisi ja oskusi. Õpid vaatama ja nägema teisi sukeldujaid enda ümber ning arvestama nii enda kui teiste ohutusega. Kursus sisaldab endas paraja annuse väljakutset aga tekitab sinus ka enesekindlust ja arendab kogemust. Õpid vältima, ära tundma ja lahendama sukeldumisel ettetulevaid probleeme ja õnnetusjuhtumeid. Paljud sukeldujad ütlevad, et see on nende elu põnevaim kursus.

Kursuse jooksul puudutatakse järgmisi teemasid: eneseabi, sukelduja stress, hädajuhtumid ja vahendid nende lahendamiseks, paanikas sukelduja abistamine, vees elustamise tehnikad, veest väljatulek.

Kursus koosneb viiest teooriamoodulist, kümne üksiku harjutuse õppimisest ja nelja stsenaariumi lahendamisest.

Eelnõudmised: vanus vähemalt 12 a, PADI AOWD/NDL UN Diver tase, kehtiv esmaabi litsents, 20 logitud sukeldumist.

Divemaster kursus

Armastus sukeldumise vastu, võimalus teadmisi ja oskusi edasi anda, elustiil, enesearendus, tegevus looduses ja looduse kaitsmine. Kõik see on sukeldumisprofessionaali töö ja elu.

Sukeldumise professionaalid on üldiselt maailmas nõutud sukeldumisala spetsialistid. Pole tähtsust, kas töötad oma kodulähedases sukeldumiskeskuses või kusagil troopilises kuurordis – sinu elu on seiklus.

Kui oled vähemalt 18 aastane, PADI/NDL Rescue Diver (või muu vastav tase) ja omad vajalikku sukeldumiskogemust saad õppida PADI/NDL professionaaliks.

Divemaster Course
Sinu sukeldumisprofi karjäär algab siit.  DM juhatab sukeldujate gruppe, abistab instruktorit kursustel. DM tohib läbi viia järgmisi programme: PADI Skin Diver kursus, Scuba Reveiw, Discover Local Diving, Discover Scuba Diving. DM saab õppida ka esmaabiinstruktoriks.

DM koolitusprogrammi käigus töötad koos instruktoriga. Arendad oma sukeldumisalaseid teadmisi ja oskusi profitasemeni. DM kursus õpetab sind inimesi juhtima, teostama järelvalvet ja assisteerima instruktorit koolitustel. DM programmi kuulub teooria õppimine klassis, iseseisev töö töövihikuga, vastupidavuse kontroll, probleemilahenduse harjutused. Kõike seda saad rakendada stažeerides instruktori juures erinevatel sukeldumiskursustel.

Kursusele asumiseks pead olema vähemalt 18-ne, Rescue Diver ja sul peab olema logitud 60 sukeldumist.

MFA Instruktori kursus

EFRI kursus  annab esmaabi oskajatele lisakoolituse, et õpetada esmaabivõtteid teistele. EFRI kursuse käigus õpid õpetama Emergency First Response Primary Care (CPR), Secondary Care (First Aid) ja Care for Children kursuseid.
Kursus põhineb kandidaatide olemasolevatel esmaabi oskustel ja keskendub sealjuures instruktori oskustele. Iseseisva õppimise ja klassis toimuva treeningu käigus saavad Instruktori kandidaadid selgeks selle kuidas esmaabiprogramme õpetada.
Need kes on mõne teise organisatsiooni esmaabiinstruktorid võivad vajalike moodulite sooritamisega saada omale ka Emergency First Response Instruktori nimetuse.

Kursusele asumiseks pead olema sooritanud täiskasvanute ja laste esmaabi kursuse viimse 24 kuu jooksul ja olema vähemalt 18 aastane

NDL SCUBA DIVING INSTRUCTOR

Instruktori kursuse kava:

1 päev:

 • Teoreetiline osa nr 1.
 • Teoreetiline osa nr 2.
 • Teoreetiline osa nr 3.
 • Teoreetiline osa nr 4.
 • Instruktori kandidaatidel valmistada ette vähemalt kaks akadeemilise teooriatunni esitlust. Esitluste kontroll ja vigade analüüs.
 • Instruktori kandidaatidel valmistuda läbi viima teooriatunni esitlust klassiruumis järgmisel päeval.

2 päev:

 • Kodutöö kontroll (esitlus klassis). Vigade analüüs.
 • Praktilised ülesanded nr 1.
 • Teoreetiline osa nr 5.
 • Teoreetiline osa nr 6.
 • Instruktori kandidaatidel valmistada ette akadeemilise teooriatunni esitlus (vähemalt 1 esitlus). Vigade analüüs.
 • Praktilised ülesanded nr 1.
 • Instruktori kandidaatidel valmistada ette järgmiseks päevaks akadeemiline esitlus klassis ja praktiline esitlus vees).

3 päev:

 • Kodutöö kontroll (esitlus klassis ja vees). Vigade analüüs.
 • Teoreetiline osa nr 7.
 • Teoreetiline osa nr 8.
 • Instruktori kandidaatidel valmistada ette akadeemilise teooriatunni esitlus (vähemalt 1 esitlus). Vigade analüüs.
 • Praktilised ülesanded nr 2.
 • Instruktori kandidaatidel valmistada ette järgmiseks päevaks akadeemiline esitlus klassis ja praktiline esitlus vees.

4. päev:

 • Kodutöö kontroll (esitlus klassis ja vees). Vigade analüüs.
 • Teoreetiline osa nr 9.
 • Teoreetiline osa nr 10.
 • Instruktori kandidaatidel valmistada ette akadeemilise teooriatunni esitlus (vähemalt 1 esitlus). Vigade analüüs.
 • Praktilised ülesanded nr 2.
 • Instruktori kandidaatidel valmistada ette järgmiseks päevaks akadeemiline esitlus klassis ja praktiline esitlus vees).

5. päev:

 • Kodutöö kontroll (esitlus klassis ja vees). Vigade analüüs.
 • Teoreetiline osa nr 11.
 • Teoreetiline osa nr 12.
 • Instruktori kandidaatidel valmistada ette akadeemilise teooriatunni esitlus (vähemalt 1 esitlus). Vigade analüüs.
 • Praktilised ülesanded nr 2.
 • Instruktori kandidaatidel valmistada ette järgmiseks päevaks akadeemiline esitlus klassis ja praktiline esitlus vees).

6. päev:

 • Kodutöö kontroll ja vigade analüüs.
 • Teoreetiline osa nr 13.
 • Instruktori kandidaatidel valmistada ette akadeemilise teooriatunni esitlus (vähemalt 2 esitlus). Vigade analüüs.
 • Praktilised ülesanded nr 2.

7. päev:

 • Praktilise osa eksam.
 • Teooria eksam.

NDL SCUBA DIVING INSTRUCTOR RANK II

Kui otsid ala, kus töö ja lõbu käivad käsikäes, siis on sukeldumisinstruktori karjäär just sinu jaoks. Lisaks sellele, et saad ise avastada meie planeedi “sisekosmost”, uurida selle elu ja elukaid – on sukeldumisprofil ka võimalus ja au seda teistele näidata ja õpetada.

Mõelda vaid – teed oma tööd sellises keskkonnas ja selliste vaatepiltide keskel, mida kunstnikud saavad vaid ette kujutada. Sulle makstakse selle eest, et teed seda mis sulle üle kõige meeldib ja oled teiste sukeldujate poolt austatud pealekauba.

NDL Instruktorikursus koosneb kahest osast:
RANK I ja RANK II programmidest. Need kokku moodustavad kursuse, mille järel saad sooritada instruktorieksami ja oledki NDL RANK II INSTRUKTOR. Kursuse  eesmärgiks on valmistada sind ette tööks sukeldumisinstruktorina.

Kursusel saad põhjaliku ülevaate NDL-i standarditest, protseduuridest, filosoofiast, õpetamismeetoditest. Õpid, kuidas juhendada kõiki NDL-i  sukeldumiskursusi, kasutada NDL-i õppemateriale ja tervet NDL-i õpetussüsteemi selleks, et anda teadmisi sukeldumishuvilistele ja sukeldujatele.

NDL INSTRUKTORI kursusele asumiseks pead:
– olema NDL (või mõne teise sukeldumisorganisatsiooni) Divemaster,
– omama sukeldujalitsentsi vähemalt 6 kuud,
– olema sooritanud vähemalt 60 sukeldumist,
– olema sukeldumiseks hea tervisega (signeeritud arstitõend),
– oskama esmaabi (esmaabi kursus viimase 24 kuu jooksul),
– unistama põnevast karjäärist.

Omanda kvalifikatsioon, mitte ainult litsents!!!

Mitte instruktorieksami sooritamine pole eesmärgiks vaid sinu edu instruktorina. Aga eksam tuleb ikka sooritada. Instruktorieksami korraldab ja viib läbi NDL-i poolt määratud eksamineerija.

Instruktor RANK II võib läbi viia kõiki NDL-i sukeldujate kursusi, litsenseerida sukeldujaid alates sukeldumisproovidest  kuni Divemasterini. Kui kursuse edukalt lõpetad saad  juba ise õpetada ja sukeldujaid sertifitseerida.

Koolitusest huvitumise korral võta ühendust ja lepi sulle sobiv koolituse aeg kokku.

Küsimuste korral võite meiega julgelt ühendust võtta.

Instruktori koolituse hind on 2000€