Inimene ei suuda sarnaselt kaladele vee all hingata, selleks vajame vastavat lisavarustust. Tänapäevane sukeldumisvarustus on lihtne ja töökindel ning kõik varustusega seonduv saab selgeks juba baaskoolitusel. Sukelduja varustust tehakse vastavalt kõikidele mõõtudele ja vajadustele – nii lastele, kui erivajadustega inimestele.

Sukelduja varustuse soetamisel soovitame nõu küsida oma instruktorilt või konsulteerida meie kaupluse müüjatega, kes kõik on oma ala professionaalid ning alati valmis sind otsuste tegemisel toetama.

Kui varustus on soetatud, siis tuleb selle eest ka hoolt kanda, et kõik asjad oleksid töökorras.

Varustuse võime jagada mitmesse kategooriasse hoolduse seisukohast:

* Kalipso, saapad, kindad, kapuuts- neopreenist pehmed tooted. Nende hooldus on lihtne ja sellega saab iga sukelduja ise hakkama. Pärast sukeldumist tuleb asjad mageda veega pesta ja seejärel korralikult kuivatada. Päikese käes kuvatamine ei ole just kõige parem, seetõttu soovitame kuivatada võimalusel varjus.

*BCD- vajab samamoodi pesemist, aga erilist tähelepanu peab pöörama klappidele ja inflaatorile, pestes neid kindlasti voolava vee all, et soolane vesi, liiv, muda jms eemaldada. Kindlasti tuleb pärast sukeldumist BCD olev vesi sealt välja lasta.

*Lestad- vajavad ainult pesemist.

*Mask- tuleb ka kindlasti loputada pärast iga sukeldumist magedas vees, aeg ajalt võiks siiski ka rohkem tähelepanu pöörata klaasi ja silikooni servadele, sinna kipub ikka mustust kogunema mis niisama maha ei lähe.

*Kompuuter- tavaliselt saab patarei tühjaks ikka siis kui olete kuhugi kaugele soojale maale sõitnud, seepärast pea meeles millal patareid vahetasid ja enneta selle tühjaks saamist kõige ebasobivamal hetkel. Kui kasutad kompuutrit kellana ja sukeldud keskmiselt või palju, siis on normaalne tööaeg 1 aasta. Patareid ära hakka ise vahetama, sest kindlasti on vaja vahetada koos patareiga ka O ringid ja teha survetest. Veekahjusid isevahetatud patareide puhul ükski tootja ei kompenseeri.

*Regulaator- võimalik, et seda võib lugeda kõige tähtsamaks veealuseks abivahendiks. Regulaatorite hooldus, sellele puhul kehtib reegel, hooldus tuleb teha 1 kord aastas või iga 100 sukeldumise järel.

Hooldus

Maremark Sukeldumisklubi spetsialistid teostavad järgmis hooldusi ja remonte:

*Regulaatorite hooldused – Meie tehnikud on õppinud Poseidoni, Marese, Aqualungi ja Apexi tehasekoolitustel ning  Scubapro, Cressi ja Beuschati regude hooldust tehase korraldatud seminaridel. Regulaatorite hooldust pakuvad Peeter Vihmann, Roman Allikas, Andres Laasmaa, Olavi Helder, Mart Liiksaar.

*Kuivade ülikondade hooldust ja remonti teostavad meil Bare tehase koolituse läbinud spetsialistid. Hetkel on kõige suurem koormus Toomas Simoni õlgadel.

*Balloonide puhastamine ja survetest.

Regulaatorite hoolduse ja remondi hinnale lisandub kasutatavate remondi komplektide hind. Kuivade ülikondade remondi hinnale  vahetatavate toodete – mansetid, saapad, lukud jne hinnad.

Meie poole võid pöörduda iga murega, mis on tekkinud seoses varustusega, kindlasti leiame  Teie murele lahenduse, sest kui oma jõududega hakkama ei saa on meil alati võimalik tehaste poole abi saamiseks pöörduda. Kui,  aga toode mis on Teid ausalt aastaid teeninud, on ikkagi oma aja ära elanud ja teda remontida ei ole enam mõtet, siis saate meie kaudu soodustingimustel endale uue, moodsa ja kvaliteetse toote soetada.

Hoolduse ja remondi hindadele lisandub käibemaks.

Hoolduse ja remondi hinnakiri

Jrk.nr.NIMETUSHIND €
1Regulaatori I ja II aste, octo hooldus, lisanduvad rem.kit. hinnad50€
2Regulaatori I astme hooldus, lisanduvad rem.kit. hinnad20€
3Regulaatori II astme hooldus, lisanduvad rem. kit. hinnad15€
4Octo hooldus, lisandub rem.kit. hind15€
5Regulaatori ja octo pesu ultraheli pesuriga
10€
6Kuiva ülikonna kaelamanseti vahetusLatex manseti vahetus 50€
neopreenmanseti vahetus 62€
7Kuiva ülikonna käemansettide vahetus letex/neopreen1 latexmanseti vahetus 32€, neopreenmanseti vahetus 50€
8Kuiva ülikonna saabaste vahetusÜhe saapa vahetus, saabas koos tööga 90€
9Kuiva ülikonna soki vahetusÜhe soki vahetus, sokk koos tööga 80€
10Kuiva ülikonna luku vahetusmetallluku vahetus 70€, lisandub valitud luku hind;
plastikluku vahetus 80€, lisandub valitud luku hind
11Kuiva ülikonna defekteerimine ja aukude parandus1 tunni hind 40€
12BCD hooldus 30€

Hindadele lisandub käibemaks!