Kreeka muusika ja toit on kindlasti see, mille pärast ikka ja jälle Kreekasse sõita, aga sama pakub meile ilmselt ka Küpros, sest ka seal elavad küprosekreeklased. Seal on olemas kõik vajalik suurepäraseks puhkuseks, hea kliima merevesi juunis umbes 25 kraadi, hea toit, sõbralikud inimesed ja huvitavad vaatamisväärsused ja muidugi sukeldumine.

Kõige kuulsam sukeldumiskoht on vrakk Zenobia aga lisaks käime veel 6 erineval sukeldumiskohal.

Reisi aeg 13.-20.06.2024.

 

Nüüd siis aga sukeldumiskohtade kirjeldused.

  • Church Bay ja Amphitheatre

Kaks kaldasukeldumist, kus on võimalik näha breami (meenutab mereahvenat), cuttlefishi, grouperit and pufferfishi ning tuhandeid läbipaistvaid Sand Smelt Fishe, kes kokku kuhjudes näevad välja nagu vees sädelevad klaasid.

Sukeldumine on järkjärguline laskumine üle rändrahnude ja kanjonite liivase põhjani, kus võib leida mitmeid läbiujutavaid võlve.

Maksimum sügavus on 22m.

Võimalus teha kolmas lisasukeldumine Cynthiana rannast kus on võimalik näha kohalikku kaheksajalga Isabellet ja palju huvitavaid kivistruktuure, läbiujutavaid võlve ja mereelu. Hind on 40 eurot sukelduja kohta.

  • Zenobia vrakk

Rootslaste poolt ehitatud 172 meetrine praam mis lebab külili Larnaca linna juures 42 meetri sügavusel. Vraki ülemine osa asetseb 18m sügavusel.

Antud vrakk on kõige külastatuim sukeldumiskoht Küprosel ja asub top 10s maailma parimate vrakkide seas. Vrakk on endiselt täis lastis ja seda saab vraki sisse vaatama minna.

Lisaks vrakile saab seal näha ka hulgaliselt mereelu.

Sukeldumisi teeme sinna kaks ja hinna sees on Nitrox aga kindlasti peab endal olema olemas Nitroxi litsents, kui seda ei ole saate selle meie juures teha. Kes soovib saab juurde rentida duubleid, sidemounti või stagesid.

  • Protaras Road Trip

Koosneb see kahest sukeldumiskohast: Tunnels & Caves ja Cyclops Cave Dive Site

Mõlemad on kaldasukeldumised ja sobivad ka algajatele.

Tunnels & Caves on tuntud oma kristallselge vee ja mitmete läbiujutavate tunnelite poolest. Samuti on see koduks paljudele mereelukatele. Sukeldumis kohal on palju vette sisenemis ja väljumis kohti ja üks neist on läbi koopa laes asuva ava. Maksimum sügavus on 12m

Cyclops Cave on koduks müütilisele ühe silmsele Kükloobile. Sukeldudes me ka külastame seda koobast mille sissepääs asub kalju küljepeal. Samuti on seal palju mereelu: bream, grouper, lionfish, moray eels, nudibranch, sea urchins, starfish ja palju muud. Kuna sukeldumine on 12-45m siis on hinnas ka Nitrox. Sukeldudes näeme lisaks mereloomadel veel palju rahne, kive, Posidonia mererohtu.

Võimalus on teha ka lisasukeldumine Musna veealusesse muuseumisse. Sukeldumise maksumus on 40 eurot sukelduja.

  • Limassol vrakkid

Koosneb kahest vrakist Lady Thetis ja Constandis mis uputati 2014 aastal tehisriffide jaoks. Sügavus on 18-25m ja hinna sees on Nitrox. Vrakid on enne uputamist ettevalmistatud sukeldujatele, seega on seal võimalus palju sees ringi vaadata. Näha saab nii mootoriruumi, kaubaruumi kui ka kaptenisilda.

 

Sukeldumispaketi hind: 8 sukeldumist 4 päeva jooksul oma varustusega 425€, sisaldab ka nitroxit, kus vaja ja raskuseid.

Kuna sukeldumisel toimuvad hommikupoolikul siis pärast sukeldumist saame külastada vaatamisväärsusi mis jäävad sinna lähedale.
Limassoli ranna liiv on halli värvi ja tervendavate omadustega. Lisaks asuvad seal lähedal iidsete kloostritega Troodose mäed, Kolossi loss, tsitadell milles asub hetkel Küprose keskaja muuseum.

Linn, mille lennujaama me maandume, on Paphos, seal on kaunis sadamapiirkond, kus on säilinud palju antiikset. Näiteks asuvad siin Saalomoni katakombid, Kuningate hauakamber, Sionysose māja mosaiigid, mis on hästi säilinud ja väga kaunid. Linna lähedal on saare parimad rannad. Lara lahes on ka rohekilpkonnade kaitseala.

Kuna sukeldume ka Larnaca lahes siis pärast sukeldumist külastame ka seda kaunist linna.

Lend: 13.06 kell 11.20 Tallinnast – Paphos kell 16.10.Ja tagasi tuleme 20.06 kell 06.00 Paphos – Tallinn kell 10.55

Majutust ei ole veel valinud.

Kuna peame palju liikuma siis rendime koos ka ühe auto või mitu, sõltuvalt sellest kui palju on meil reisikaaslasi.

Mittesukelduja hind orienteeruvalt 900€, sisaldab lendu, majutust, auto renti.

Sukelduja hind orienteeruvalt 1325€, sisaldab lendu, majutust, auto renti ja 8 korra sukeldumist.

Täpsem hind selgub kui oleme hotelli ja auto broneerinud, aga see ei tohiks oluliselt kallimaks minna, pigem soodsamaks.

Lisanduvad söögid vastavalt enda valikule, muuseumide pääsmed ja auto küte, mille jagame reisijate vahel, lisasukeldumised ja lisavarustus.

Info ja registreerimine: 53001229, info@maremark.ee , registreerida saab ka kodulehel.

Kuna lennud võivad minna kallimaks ja hotellid ka, siis soovitame võimalikult kiiresti reisi otsus ära teha.