Punase mere safari Saudi Araabias

Saudi Araabia Punase mere rannik on safarilaevadele avatud alles mõni aasta tagasi. Teisele poole merd jääb Sudaan, kuhu praegu ei ole väga soovitav reisida.
Laev Typhoon on ehitatud 2019. aastal ja majutab kuni 20 sukeldujat 10 kahekohalises kajutis, mis kõik on privaatse vannitoa ja konditsioneeriga.
See oli siis see teadmine, millega asusime teele tundmatu, aga kirjelduste järgi väga sõbraliku ja kuuma maa poole ja me ei pidanud pettuma. Päevane temperatuur +47  vesi +32, inimesed kellaga kokku puutusime olid sõbralikud ja rõõmsad, seda juba piirikontrollis, kus piirivalve ametnik sind ei põrnitsenud vaid nalja viskas.

 

Mida on lootus Saudi Araabias vee all leida?

Punane meri pakub sukeldujatele palju võimalusi külastada hämmastavaid sukeldumiskohti. Saudi Araabia rifid ja mereelu on tõeliselt hämmastavad, kuna siin sõidab vähe sukeldumislaevu. Kohata võib kõiki Punases meres elavaid suuri ja väiksemaid mereelukaid, kuid ei või unustada, et tegemist on ikka elusa loodusega.

Ja nii oligi. Nädala jooksul merel nägime kahte kalapaati ja mitte ühtegi safarilaeva. Kaugemal paistsid vahel ka suured konteinerlaevad. Keda oli aga palju need olid delfiinid, suurtes parvedes saatsid laeva, ühes parves olid siis ka emad väikeste poegadega. Olles Delfiine palju näinud siis sellist vaatepilti mitte kunagi.

Ainsama meie grupist õnnestus minul näha ka vaalhaid , kes meie laevast 2 m kauguselt mööda ujus, aga nagu ikka kui vaja ei ole sul telefoni käepärast ja pilt sellest kenast elukast jäi tegemata.

Haid olid sooja vee tõttu sügavamale korrusele kolinud, aga kui üleval ikka äkki toitu pakutakse siis tulid nad uudistama, mis kõrgematel korrustel toimub. Ei pakutud, kohe meenus haikoolis õpitu, et neid neopreeniga kaetud ja voolikute ning muu mudruga ümbritsetud olevusi ei ole võtet maitsma minna, võib hambad ära murda. Aga silmailu nad suutsid ikka kõigile pakkuda.  Kuna tugevaid hoovusi ei olnud siis said soovijad peaaegu igal õhtul ka öösukeldumise teha ja ka seal oli kõikvõimalikke loomi palju. Kaheksajalad ja lobsterid ja kõikvõimalikud kalad ja kaunid korallid.

Laev on piisavalt suur ja sukeldujaid peal ainult 20, seega oli laevas kõigile piisavalt ruumi. Sukeldumistekk on suur ja kõigile on seal normaalselt ruumi. Lisaks mindi sukelduma kahe eraldi grupina ja seetõttu oli valmistamas või välja tulnud ja riideid vahetamas korraga ka ainult max 10 inimest.
Toidud olid maitsvad, valik oli hea. Kõige paremad olid värsked smuutid, mida pakuti sukeldumistelt tulles ja õhtuoode mis oli valiku poolest laiaulatuslik ja maitsev.

Meeskond ja giidid olid pädevad ja inimestena toredad.
Ka meie sukeldujate kamp oli tore ja sõbralik.

Toreda punkti pani reisile jalutuskäik Jeddahi vanalinna, mis sai alguse 7 sajandil ja kus on omapärane ja eriline arhitektuur. Ainus piirang mis oli peale selle, et alkoholi ei või tarbida ja muidugi ka kaasa võtta, puudutas naiste riietust. Õlad pidid olema kaetud ja seelik ulatuma üle põlve, tegelikkuses oli paljaid õlgu ja lühemaid seelikuid ja sellele ei pööranud keegi tähelepanu.

Igati tore kaunis, kuum ja turvaline maa.

Tekkis soov tulla?

Järgmine safari toimub juba 2024.a. märtsis, lisainfo leiad siit.

Rohkem pilte reisist leiad galeriist!