Alustad ikka algusest

NDL Diver või PADI Open Water Diver kursus on ABC sukeldujaks saamisel. Instruktori juhendamisel saad selgeks sukeldumise algtõed. Alustad basseinisukeldumistest ja teoreetiliste teadmiste omandamisest. Kursus lõpeb avaveesukeldumistega. Algkoolitusel on varustus koolitaja poolt ja kursuse hinna sees.

Algkursusele asumiseks pead olema vähemalt 10 aastane, terve ja tundma ennast vees mugavalt. Sinu tervisliku valmisoleku sukeldumiseks selgitame välja lühikese ankeedi abil. Füüsiline puue pole ilmtingimata takistus sukeldujaks saamisel. Kõik kes täidavad kursuse sooritusnõuded saavad ka litsentseeritud. Küsi kahtluse korral kindlasti oma instruktorilt nõu ja juhatust.

Kõlab huvitavalt?

Avaveesukelduja eluaegse sukeldumissertifikaadi omanikuks on võimalik saada vaid paari nädalaga.

NDL DIVER KOOLITUS

NDL Diver kursus on sukeldumise algkursus. Instruktori juhendamisel omandate sukeldumise põhitõed. Kursus algab teoreetiliste teadmiste omandamisega ja basseinisukeldumistega ning lõpeb avaveesukeldumistega. Koolitusel pakutakse varustust ja see sisaldub kursuse hinnas.

Sukeldumise õppimine pole keeruline, kuid nagu iga hea asi, nõuab see veidi aega ja tööd. Diver kursus koosneb kolmest osast: basseinisukeldumised, teooria ja avaveesukeldumised. Kursuse plaan on paindlik ja sõltub teie sooritusest. Koos instruktoriga saate programmi läbida mõne päeva kuni mitme nädala jooksul.

Teooria – teooriaosas õpite sukeldumise põhialused, näiteks kehale mõjuva surve, varustuse valiku ja sukeldumiste planeerimise. Teooriamoodulid koosnevad iseseisvast tööst, videote vaatamisest, küsimuste esitamisest ja vastuste leidmisest.

Basseinisukeldumised – sukeldumine on põhjus, miks kursusele tullakse. Rahulikus ja turvalises basseinikeskkonnas õpite vajalikud oskused, alates varustuse käsitsemisest kuni ujuvuse juhtimise ja eriolukordade lahendamiseni. Ja see on ka lõbus. Basseinisukeldumis mooduleid on kuus ja me teeme neid kahe päeva jooksul.

Avaveesukeldumised – basseinisukeldumiste jätkuna teete neli sukeldumist avavees, olgu selleks meri, järv või karjäär. Koos instruktori ja uute sõpradega rakendate kõiki kursusel omandatud teadmisi ja oskusi. Avaveesukeldumisi võite teha oma kodulähedases veekogus või kaugemates ja eksootilisemates paikades. Talvisel perioodil on teil võimalus kursus lõpetada puhkusereisil olles!

Diver Kursusele asumiseks peate olema vähemalt 10-aastane, terve ja vees enesekindel. Teie sobivus sukeldumiseks selgitatakse välja lühikese ankeedi abil. Füüsiline puue pole sukeldujaks saamisel tingimata takistuseks. Kõik, kes täidavad kursuse sooritusnõuded, saavad litsentseeritud. Kui teil tekib kahtlusi, küsige kindlasti oma instruktorilt nõu ja juhiseid.
Lõpetades Diver kursuse saate väljaõppe sukeldumiseks kuni 18m sügavusele. Kõik sukeldumised tehakse koos paarilisega
Diver kursus ei ole teie sukeldumiskarjääri tipp. Kui sukeldumine teid huvitab ja soovite end edasi arendada, õppida juurde ja omandada kogemusi, võite jätkata edasijõudnute kursusega Universal Diver.

stud_schema

NDL järgmine tase peale Diver kursust on Universal Diver, kursuse lõppedes saad õiguse sukelduda kuni 30m sügavusele või teha kohe Advanced Universal Diver kursus mis annab õiguse sukelduda kuni 40m sügavusele.

Kursus koosneb kolmest põhimoodulist : sügavsukeldumine, orienteerumine ja öösukeldumine, lisaks on kursusel lisamoodulid, valikuliselt vrakisukeldumine ja sukeldumine kuiva ülikonnaga.

NDL UNIVERSAL DIVER kvalifikatsioon võimaldab:

  • Omandada põhioskused veealuseks navigeerimiseks;
  • Tutvuda öösel sukeldumise eripäradega;
  • Suurendada sukelduja ohutust ja mugavust süvameresukeldumiste ajal;

NDL ADVANCED UNIVERSAL DIVER kvalifikatsioon võimaldab:

Lisaks Universal Diveri oskustele võimaldab sukelduda kuni 40 m sügavusele

Väljaõppe raames:

Teooria osa sisaldab olulist teavet sukeldujale ning on seotud:

  • füüsikaga,
  • inimese anatoomia ja füsioloogiaga,
  • üldise okeanoloogiaga,
  • sukeldumisvarustuse struktuuri ja toimimisega.

Praktiline osa hõlmab komplekti harjutusi, mida tuleb teha avavees nii päeval kui ka öösel, et omandada veealuse navigeerimise oskused ning tagada ohutu sukeldumine üle 18 meetri sügavusele.

Eeldused

NDL UNIVERSAL DIVER / NDL ADVANCED UNIVERSAL DIVER kursusele lubatakse alates 15-aastaseid osalejaid.

12-14-aastased õppijad võivad läbida NDL JUNIOR UNIVERSAL DIVER kursuse. See kursus on täiesti sarnane NDL UNIVERSAL DIVER kursusele, välja arvatud see, et praktiliste ülesannete käigus sügavas sukeldumises piiratakse sügavus 21 meetriga ja õppija saab kursuse lõpus NDL JUNIOR UNIVERSAL DIVER tunnistuse. Alla 15-aastased sukeldujad võivad sukelduda ainult koos sertifitseeritud täiskasvanud sukeldujaga (kes on jõudnud täisealiseks) ja vanema/hooldaja loal. Maksimaalselt soovitatav sukeldumissügavus on 21 meetrit.

Hiljem võib NDL JUNIOR UNIVERSAL DIVERi tunnistusega õppija oma kvalifikatsiooni täiustada NDL UNIVERSAL DIVERiks, kui ta saab 15-aastaseks ja omab NDL sukelduja tunnistust ning on läbinud NDL UNIVERSAL DIVER / NDL ADVANCED UNIVERSAL DIVER kursuse nõutud kontrolltestid.

NDL UNIVERSAL DIVER / NDL ADVANCED UNIVERSAL DIVER kursusele lubamiseks peab sukelduja omama NDL DIVERi tunnistust või samaväärset dokumenti teistelt sukeldumisorganisatsioonidest.